Збитки довкіллю через війну перевищили ₴1,7 трильйона, — Держекоінспекція
  • понеділок

    15 грудня, 2025

  • 4.6°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 15 грудня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 4.6° Похмуро

Збитки довкіллю через війну перевищили ₴1,7 трильйона, — Держекоінспекція

За 11 місяців війни російська агресія завдала збитків довкіллю України на суму понад 1 трильйон 743 мільрди гривень.

Про це заявили в Держекоінспекції.

Зазначається, що такі цифри розраховані відповідно до методик, які визначають розмір шкоди, завданої по земельним, водним ресурсам та атмосферному повітрі.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Загальна сума збитків забруднення ґрунтів та засмічення земель становить понад 688 мільярдів гривень.

За забруднення атмосферного повітря загальна сума збитків – 998 мільярдів гривень. А за забруднення, засмічення водних ресурсів розрахована шкода понад 56 мільйонів гривень.

При цьому територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції з 24 лютого по 24 січня повномасштабного вторгнення зафіксували та розрахували кількісний показник шкоди, завданої окупантами:

  • 280 904 м2 – грунтів забруднено небезпечними речовинами;
  • 12 277 512 м2 – земель засмічено залишками знищених об’єктів та боєприпасів;
  • 686 816 т – нафтопродуктів згоріло під час обстрілів, забруднивши атмосферне повітря небезпечними речовинами;
  • 33 132 га – лісів та інших насаджень випалено ракетами та снарядами, деякі з них можливо відновлюватимуться протягом десятка років, і це за найоптимістичніших розрахунків, решта – втрачені назавжди;
  • 1 063 947 м2 – об'єктів, у тому числі критичної інфраструктури, знищено, їх залишки спричинили шкоду довкіллю;
  • 1597 т – маса забруднюючих речовин, що потрапили у водні об'єкти;
  • 2 903 513 кг – маса сторонніх предметів, матеріалів, відходів та/або інших речовин, які потрапили у водні об’єкти;
  • 410 150 000,000 м3 – обсяг забраної/використаної води самовільном.

Нагадаємо, через зруйновані російськими ракетами навчальні заклади Миколаєва, збитки екології склали понад 562 мільйони гривень.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems