Вивезення сміття в Тернівці
  • вівторок

    24 лютого, 2026

  • 5.3°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 24 лютого , 2026 вівторок

  • Миколаїв • 5.3° Похмуро

Комунтранс судиться з мешканцями Тернівки через оплату за вивезення сміття

Вивезення сміття. Архівне фото МикВістіВивезення сміття. Архівне фото МикВісті

У Миколаєві комунальне підприємство «Миколаївкомунтранс» судиться з мешканцями мікрорайону Тернівка. Людям інша компанія вивозила сміття, а тепер вони мають сплатити борги Комунтрансу.

Питання розглянули під час засідання депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, повідомляють «МикВісті».

Голова комісії Дмитро Іванов зазначив, що в Тернівці фактично працюють два перевізники «Миколаївкомунтранс» та «Евако»

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

«Комунтранс каже, що люди повинні платити і за декілька років нарахували пенсіонерам по 5-6 тисяч і подали на них в суд. Юрист у цих людей, як раз з конкуруючої компанії захищає права цих людей. Комунатранс каже, що вони незаконно вивозять сміття і висипають його де попало. Коли я розбирався з їхніми конкурентами, то вони кажуть, що купляють талончики у комунтрансу, збирають сміття, вивозять і у них все там законно. Але суди вирішили, що це недобросовісна конкуренція і туди здавайте, а туди не здавайте», — розповів Дмитро Іванов.

Перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов пояснив, що судові процеси почалися після того, як Держпродспоживслужба видала «Миколаївкомунтрансу» приписи. У службі вважали, що підприємство не має законних підстав вимагати від мешканців укладення договорів. Однак «Миколаївкомунтранс» оскаржив ці приписи в суді, і два з трьох були скасовані як такі, що не відповідають законодавству.

«Судом було визначено, що «Миколаївкомунтранс» на час дії результату конкурсу, що проводився в 2021 році, є монополістом на території де надає послуги», — зазначив Ігор Набатов.

Він також пояснив, що підприємство має право укладати зі споживачами публічний договір. Тобто, споживач вважається таким, що приєднався до його умов, якщо здійснив дії, які підтверджують намір отримувати послугу — зокрема підписав заяву-приєднання, оплатив рахунок, фактично користувався послугою або не висловив заперечень.

«З боку людей є порушення діючого законодавства. Коли вони уклали договір з перевізником, який не визначено на законних підставах надавачем комунальних послуг», — додав посадовець.

Водночас голова комісії Дмитро Іванов звернув увагу, що це люди похилого віку, які могли не розуміти юридичних нюансів укладання договорів. За його словами, пенсіонери не завжди орієнтуються в таких питаннях, тому з ними потрібно було провести роз’яснювальну роботу.

«Якщо пан Вецало ( Директор КП «Миколаївкомунтранс» Андрій Вецало, — прим.) вивозить сміття, я просив, щоб вони поспілкувались з людьми і підписали з ними угоди. А вони всі кажуть, це публічна оферта, нехай ідуть в інтернет. Який інтернет? У них там «бабушкафон». Це маленька група — пенсіонери, в яких мала пенсія і на них весь судовий тягар ліг», — зазначив він.

Дмитро Іванов попросив додатково вивчити ситуацію і розглянути можливість списання боргу з людей.

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві тариф на вивезення сміття поки не зросте і залишиться таким самим, як його встановили ще у 2024 році.

Як відомо, з 1 січня 2025 року для комунального підприємства «Миколаївкомунтранс» діють наступні тарифи:

  • збирання, перевезення змішаних (твердих) побутових відходів — 246,11 гривень/кубометр;
  • збирання, перевезення великогабаритних побутових відходів — 277,84 гривень/кубометр;
  • збирання, перевезення ремонтних побутових відходів — 277,84 гривень/кубометр.

Крім того, термін експлуатації міського полігону твердих побутових відходів продовжено до 1 липня 2031 року. Це стало можливим завдяки співпраці з профільними інститутами.

Нагадаємо, сортування сміття у Миколаєві довгі роки залишалося на папері, але у вересні 2024 року міська рада затвердила порядок функціонування комплексу з сортування побутових відходів та оголосила інвестиційний конкурс на визначення підрядника. Переможець конкурсу мав побудувати сортувальну лінію біля полігону ТПВ і запустити систему роздільного збору сміття на рівні міста.

«МикВісті» розібралися, як пройшов конкурс, чому він викликав критику і що чекає на полігон у найближчі роки. Детальніше читайте у нашій статті «Як в Миколаєві хочуть почати сортувати сміття».

партнерство
Internews

Підтримано Швецією та Internews

Цей матеріал створено в межах проєкту «Підтримка сталості українських медіа», який реалізується міжнародною організацією Internews за фінансової підтримки Швеції. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю ГО «Миколаївський Медіа Хаб» і не обов’язково відображає офіційну позицію Швеції чи Internews. 

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems