«Думають, що ділянка приваблива для будівництва маєтків», — Сєнкевич про те, чому миколаївці протестують проти демонтажу їхнього зруйнованого житла
-
19:23, 23 жовтня, 2023
Мешканці двох будинків у Миколаєві відмовляються давати згоду на проведення демонтажу напівзруйнованих частин будівель через страх, що їхні земельні ділянки можуть стати об'єктом будівництва маєтків.
Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич під час спілкування з журналістами, пишуть «НикВести».
Ситуація стосується одного з під'їздів на вулиці Крилова, 54, та будинку на вулиці Прикордонна, 43. Олександр Сєнкевич зазначив, що влада намагається допомогти мешканцям, але деякі з них відмовляються співпрацювати, що призводить до затримки проектів реконструкції та відновлення житла.
— Ми маємо два проблемні будинки, де необхідно розібрати під'їзди для того, щоб їх збудувати заново, і жителі не хочуть цього робити. Деякі з них думають, що ділянка дуже приваблива для будівництва якихось маєтків. Наприклад, на вулиці Крилова, у житловому секторі хтось вирішив собі збудувати маєток чи на вулиці Прикордонній. Іноді це сягає абсурду. Ти хочеш зробити людині добре і відбудувати житло, а це вже просто перетворюється на якийсь сюр, — зазначив мер.
Міський голова зазначив, що є можливості для мешканців отримати компенсаційну виплату на придбання нового житла або дочекатися відновлення житла, але деякі люди залишаються незгодними з цими варіантами.
— Добре, хай вони стоять на своєму, але це дає проблеми іншим мешканцям. Я не знаю жодної людини, яка хотіла б собі побудувати маєток біля напівзруйнованого будинку, але, схоже, такі думки існують. Це гальмує реконструкцію та відновлення житла, і це негативно впливає на всю спільноту. Світовий банк виділяє кошти на компенсацію зруйнованого житла, є державна програма — це не програма в місті Миколаєві, вже багато людей по всій країні отримали сертифікати, реалізували їх та отримали нове житло. У місті Миколаєві люди чекають. Я думаю, що після того, як позитивно закінчиться історія з іншими будинками, де 100% відсотків мешканців погодилися і вони побачать реальну дію і вони погодяться, але ви знаєте, як не було б пізно, — додав Олександр Сєнкевич.
Раніше «НикВести» повідомляли про те, що у Миколаєві триває підготовка до демонтажу постраждалих внаслідок російських атак багатоквартирних будинків на вулиці Заводській, 35. Жителі забирають звідти останні речі, а в самих будівлях не живе вже ніхто, крім безпритульних.
Нагадаємо, новим рішенням від 11 жовтня до переліку на демонтаж додано ще два об’єкти.
Раніше повідомлялося, що Миколаївська міська рада розробляє механізм, який дозволить зносити пошкоджені від ворожих ударів будинки за «мовчазною згодою» співвласників.
Крім того, департамент житлово-комунального господарства Миколаєва в обхід відкритих торгів уклав договори на понад 14 мільйонів гривень з дніпровською компанією на демонтаж чотирьох житлових будинків, які були зруйновані внаслідок російських обстрілів.