Депутати міськради перерозподілили ₴228 млн бюджету Миколаєва
-
13:57, 29 September, 2023
Депутати Миколаївської міської ради під час онлайн-сесії 29 вересня перерозподілили 228 мільйонів гривень бюджету міста.
За проголосували 31 депутат, проти — 0, утримались — 2, повідомляє кореспондент «НикВести».
Цим рішенням депутати збільшили кошти виконавчого комітету міської ради на 9 мільйонів 127 тисяч гривень та зменшили на 11 мільйонів гривень кошти управління освіти, повідомила директорка департаменту фінансів міської ради Віра Святелик.
Водночас ще 18 мільйонів гривень отримає управління охорони здоровʼя. Департаменту праці та соцзахисту зменшили кошти субвенції з обласного бюджету на суму 63 тисячі гривень, а управління з питань культури та управління з питань фізичної культури виконуватимуть внутрішній перерозподіл коштів, уточнила Віра Святелик.
Найбільше коштів отримає Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради — 150 мільйони гривень. Ще 2 мільйони 800 тисяч гривень отримає Департамент енергетики міської ради на «теплі кредити» для миколаївців та 14 мільйонів 399 тисяч гривень — управління капітального будівництва міської ради.
Також управлінню з питань надзвичайних ситуацій міської ради зменшили кошти на 11 мільйонів гривень на перерозподілили 3 мільйони гривень на поповнення матеріального резерву Миколаєва.
Водночас депутати збільшили кошти адміністрацій районів:
- Адміністрація Заводського району — 12 мільйонів гривень;
- Адміністрація Корабельного району — 9 мільйонів 800 тисяч гривень;
- Адміністрація Інгульського району — 18 мільйонів гривень;
- Адміністрація Центрального району — 17 мільйонів 300 тисячі гривень.
Раніше повідомлялося, що депутатам пропонують збільшити на 228,8 мільйона гривень видатки бюджету Миколаєва за рахунок коштів вільного залишку, що склався станом на вересень 2023 року. За ніч до сесії бюджетна комісія без обговорень погодила проєкт рішення щодо перерозподілу бюджету Миколаєва зі змінами.
До цього секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько казав, що проєкт розподілу бюджету міста розішлють депутатам за ніч до початку сесії міськради.
Раніше він казав, що виконав усі вимоги для результативного проведення пленарного засідання сесії, яке мало відбутися 30 серпня, і не бачить проблеми в тому, що депутати міськради отримали порядок денний, у якому було майже 130 питань, менше ніж за добу до засідання.
Нагадаємо, що засідання сесії Миколаївської міської ради 11 квітня зірвали девʼять зареєстрованих до участі депутатів, котрі не голосували за питання порядку денного. Це спричинило дискусію стосовно необхідності розпуску міськради.
Саме ця ситуація викликала дискусію серед депутатів. Зокрема, депутат Миколаївської міської ради від партії «Слуга народу» Віталій Кім запропонував розпустити депутатів міськради.
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розкритикував депутатів, а депутат міськради від партії «Пропозиція» Олександр Береза запропонував колегам розглянути можливість повернення сесій в офлайн режимі.
Водночас депутат Миколаївської міської ради Артем Ільюк зробив зауваження секретарю міськради Дмитру Фальку за низьку явку депутатів на сесію.
Депутат Миколаївської міської ради, голова фракції «Пропозиція» Федір Панченко не вважає, що очний формат роботи суттєво змінить ефективність роботи комісій міськради, він не проти проведення засідань, як в офлайн, так і онлайн форматі.
В свою чергу, голова фракції «Слуга народу» в Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська наголосила на важливості переходу роботи міськради в очний режим.