Профільна коміся міськради без обговорень погодила перерозподіл бюджету Миколаєва на ₴230 млн

Планово-бюджетна комісія Миколаївської міської ради вчора ввечері, 28 вересня, напередодні сесії без обговорень погодила проект рішення щодо перерозподілу бюджету міста. Мова про суму в майже 230 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондент «НикВести».

Під час засідання перед депутатами виступила директор департаменту фінансів Віра Святелик. Вона повідомила, що проект рішення у середу був погоджений виконавчим комітетом. 27 вересня на попередньому засіданні комісії Віра Святелик більш детально розказала про перерозподіл, що пропонують депутатам

— Змінились запропоновані пропозиції міським головою. Зменшено на 5,5 мільйонів субвенцію до обласного бюджету на співфінансуванняпо програмі «Турбота», там замість 10 мільйонів залишилось 4,5 мільйони. 5,5 мільйонів перерозподілені до Департаменту ЖКГ на внески в статутний капітал «Миколаївводоканал». Окрім цього, змінено напрямок використання коштів щодо «Миколаївських парків», 7 мільйонів замість закупівлі садженців буде закупівля автомобілів. Більше нічого не змінювалось. Вчора був виконком, все проголосовано, - сказала Віра Святелик

Після цього депутати більшістю голосів погодили винесення проекту рішення на розгляд сесії міської ради.

— Перерозподіляється 228,8 мільйонів гривень. Набільше — додаткове обладнання для лікарень, для отримання нових пакетів, щоб медзакалади могли заробляти кошти. «Обласна Варта», обласна програма «Турбота», закупівля автомобілів для військових, техобстеження пошкоджених будинків, щоб вони могли отримати компенсацію…, — розказав у коментарі «НикВести» голова комісії Федір Панченко.

Зазначимо, що проект рішення як і порядок денний депутатам Миколаївської міської ради надали близько 20:00 учора ввечері.

Як зазначив секретар міськради Дмитро Фалько, депутатам мало вистачити ночі, щоб ознайомитися з документами.

Згідно з проектом рішення про внесення змін до бюджету Миколаєва, депутатам пропонується визначити доходи бюджету Миколаєва в сумі 6 мільярдів 523 мільйони 588,8 тисяч гривень, видатки - 8 мільярдів 525 мільйонів 221,1 тисяч гривень. Профіцит за загальний бюджетом - 483 мільйони 749,9 тисяч гривень, дефіцит за спецфондом - 2,5 мільярдів гривень.  Загальна сума доходів бюджету Миколаєва зменшилась на 63,3 тисячі гривень через скорочення субвенції з державного бюджету на допомогу ВПО, повідомив у коментарі «НикВести» Федір Панченко.

Раніше секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько казав, що виконав усі вимоги для результативного проведення пленарного засідання сесії, яке мало відбутися 30 серпня, і не бачить проблеми в тому, що депутати міськради отримали порядок денний, у якому було майже 130 питань, менше ніж за добу до засідання. 

Нагадаємо, що засідання сесії Миколаївської міської ради 11 квітня зірвали девʼять зареєстрованих до участі депутатів, котрі не голосували питання порядку денного. Це спричинило дискусію стосовно необхідності розпуску міськради. 

Саме ця ситуація викликала дискусію серед депутатів. Зокрема, депутат Миколаївської міської ради від партії «Слуга народу» Віталій Кім запропонував розпустити депутатів міськради.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розкритикував депутатів, а депутат міськради від партії «Пропозиція» Олександр Береза запропонував колегам розглянути можливість повернення сесій в офлайн режимі.

Водночас депутат Миколаївської міської ради Артем Ільюк зробив зауваження секретарю міськради Дмитру Фальку за низьку явку депутатів на сесію.

Депутат Миколаївської міської ради, голова фракції «Пропозиція» Федір Панченко не вважає, що очний формат роботи суттєво змінить ефективність роботи комісій міськради, він не проти проведення засідань, як в офлайн, так і онлайн форматі.

В свою чергу, голова фракції «Слуга народу» в Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська наголосила на важливості переходу роботи міськради в очний режим.

View full version