В Очакові планують перейменувати 14 вулиць, парк та сквер: для цього проведуть громадські слухання
- Yuliia Boichenko
-
•
-
8:30, 09 September, 2023
В Очакові планують перейменувати 14 вулиць, парк та сквер. Жителям міста пропонують взяти участь в громадських слуханнях, де можна запропонувати варіанти нових назв.
Про це повідомляється на сайті Очаківської міської ради, пишуть «НикВести».
Йдеться про перейменування об'єктів, назви яких пов’язані з Російською Федерацією або подіями та наративами імперського і радянського періоду. Зокрема, про наступні вулиці, парк та сквер:
- Потьомкіна;
- Матросова;
- Хетагурова Кости;
- Першотравнева;
- Ізугєнєва;
- Юрасова;
- Суворова;
- Шмідта;
- 8-го Березня;
- Карбишева;
- Бригадира Горича;
- Кутузова;
- Шамборського;
- Парк Леніна;
- Сквер Суворова;
- Приморський спуск.
Громадське обговорення проводитимуть офлайн: жителі можуть надсилати свої пропозиції у період з 8 вересня до 7 листопада 2023 року. Анонімні необґрунтовані пропозиції та зауваження не розглядатимуться, кажуть у міській раді.
Свої пропозиції містяни можуть надіслати на адресу електронної пошти: ochakiv-rada@ukr.net або надати особисто у приміщенні міської ради.
Надіслані пропозиції повинні містити наступну інформацію:
- прізвище, імʼя, по-батькові фізичної особи;
- адреси фізичної особи та її номеру телефону;
- обґрунтування запропонованої назви;
- пропозиції повинні бути підписані особою, яка їх подає;
- підпис особи в електронній пропозиції може бути відсканованим, сфотографованим тощо;
- згоду на обробку персональних даних особи, яка надає пропозиції.
Результати громадських обговорень опублікують до 15 листопада 2023 року на офіційному сайті Очаківської міської ради.
Перейменування Первомайська та Южноукраїнська
Нагадаємо, у червні 2023 року Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала Миколаївській області переглянути назви двох міст: Первомайська та Южноукраїнська, а також ще 57 сіл через невідповідність стандартам державної мови.
Після цього жителів Южноукраїнська попросили придумати альтернативний варіант для перейменування міста, а у вересні – стартувало опитування містян щодо нової назви міста.
Водночасу у Первомайську стартували громадські обговорення щодо перейменування міста. Містянам запропонували обрати назву з п’яти варіантів. Наразі за варіант Ольвіопіль віддали найбільше голосів.
Крім того, в Первомайську депутати затвердили нові назви для 31 вулиці та провулку, а також хочуть перейменувати міський парк культури та відпочинку «Дружба народів» на «Центральний».
Перейменування вулиць Миколаєва
У квітні 2023 року стало відомо, що влада Миколаєва має намір продовжити перейменування міських вулиць. Мер Олександр Сєнкевич повідомляв, що в місті діяла комісія з топоніміки, яка займалась перейменуванням вулиць, проте її склад потребував оновлення.
Наразі у Миколаєві замінюють таблички зі старими назвами вулиць на нові. Почали із Московської, яка тепер має назву Маріупольська.
Крім того, міська комісія з питань законності підтримала пропозицію депутата Тетяни Домбровської щодо перейменування однієї з вулиць міста на честь загиблого льотчика з Миколаївщини Геннадія Матуляка.
Водночас 29 червня депутати Миколаївської міської ради провели рейтингове голосування, на якому обрали 11 кандидатів до складу топонімічної комісії, яка займатиметься питанням перейменування. Однак топонімічна комісія Миколаєва досі не запрацювала.
Вже 7 вересня депутати міської ради затвердили новий склад топонімічної комісії. До неї включили генерал-майора Дмитра Марченка, але з приміткою «за погодженням».
До цього за проміжними результатами опитування в межах проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва» імʼя Дмитра Марченка стало одним з тих, на честь кого миколаївці пропонують перейменувати вулиці міста. Пропозицію подали 32 опитуваних.