В якості дотації від втрати військового ПДФО громади Миколаївщини можуть отримати лише 517 млн грн, — документ
-
18:00, 11 жовтня, 2023
Верховна Рада України для компенсації від втрати ПДФО з доходів військових може виділити громадам Миколаївської області дотацію в сумі у понад 517 мільйонів гривень.
Про це йдеться в додатку до пропозиції до Проекту про Державний бюджет на 2024 рік, який подав народний депутат Ігор Фріс, копія якого є в розпорядженні «НикВести».
Зазначимо, що раніше начальник Миколаївської ОВА, депутат міської ради Віталій Кім повідомив, що бюджет області недоотримає 2 мільярди гривень через позбавлення його військового ПДФО.
Згідно з документом, 32 громадам Миколаївщини планують виділити дотацію у сумі 517 мільйонів 191 тисячу гривень.
Найбільшу суму дотації може отримати Миколаївська міська територіальна громада міста Миколаєва у розмірі 346 мільйонів 352 тисяч гривень.
Також компенсацію може отримати Очаківська міська територіальна громада у розмірі 54 мільйонів 131 тисячі гривень, Первомайська міська територіальна громада — 38 мільйонів 326 тисяч гривень, Южноукраїнська міська територіальна громада — 16 мільйонів 386 тисяч гривень, Вознесенська міська територіальна громада — 11 мільйонів 181 тисяча гривень.
Одна з громад Миколаївщини, яка зазнала найбільших пошкоджень під час окупації російськими військовими — Снігурівська громада може отримати дотацію в сумі 1 мільйон 898 тисяч гривень.
При цьому, серед громад, якій ймовірно нададуть найменшу суму компенсацій, опинилась Коблівська сільська територіальна громада — їй буде нараховано лише 455 тисяч гривень.
Раніше Олександр Сєнкевич заявляв, що, зважаючи, на розмір суми, втрата військового ПДФО означатиме, що на «проєкті Миколаїв можна буде ставити хрест».
Пізніше він повідомив, що Міністерство фінансів шукає механізм компенсації місту втрати ПДФО, що сплачують військові, та планує вирівняти бюджет до рівня 2021 року.
Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.
Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.
Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку. Директор ДЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.
Також ситуацію з втратою військово ПДФО прокоментували народні депутати. Зокрема, народний депутат України Максим Дирдін повідомив, що не вноситиме до державного бюджету-2024 правки по Миколаївській області. На відміну від його колеги, нардеп Олександр Пасічний розказав, що працює над внесенням правок до державного бюджету на 2024 рік, щоб збалансувати доходи міста Миколаєва дотаціями після втрати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові.
Народний депутат України Ігор Негулевський заявив, що підтримує вилучення військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетів громад, оскільки зараз пріоритет — перемога України, тому всі інші питання, включаючи повсякденні потреби громад, мають бути відкладені на другий план.