Дирдін: можливо якийсь відсоток військового ПДФО залишатиметься у громадах — ще триває дискусія

Народний депутат Максим Дирдін, що представляє 132 округ Миколаївської області у Верховній Раді, розповів, що можливо певний відсоток військового ПДФО залишатиметься у громадах.

Про це народний депутат повідомив у коментарі кореспонденту «НикВести».

Він розповів, що до повномасштабної війни тільки 29 громад в Україні отримували військовий ПДФО, зараз — більше 400 громад: «Це ті кошти, яких міста раніше не мали у тому обсязі, який зараз є». 

На його думку, в умовах війни податки від доходу військових потрібно спрямовувати на пов'язані з обороною країни питання. 

— Я вам скажу по місту Первомайську. Військовий ПДФО там, за моїми даними, складав 45% з місцевого бюджету. На сьогоднішній день, за 1,5 роки, військовий ПДФО склав 520 мільйонів гривень. До повномасштабної війни місто Первомайськ отримувало біля мільйона гривень. Минулого року піднімалося питання, забирати ПДФО чи залишити, тоді вирішили залишити. Але війна продовжується й треба шукати кошти на оборону з наших внутрішніх джерел. Ситуація складна, вона не проста. Біля 10% бюджету Первомайська спрямовується на військові потреби. Я знаю ситуацію й по інших громадах, в західних частинах. Той відсоток місцевого бюджету, який віддавали від військового ПДФО на військові потреби, складав 30%, 50% й навіть 60%, — пояснив нардеп. 

Він також повідомив, що наразі розглядається варіант поділу військового ПДФО між державним та місцевим бюджетами. 

— Можливо якийсь відсоток залишатиметься у громадах — ще триває дискусія. Я передбачаю, що, можливо, щоб знайти компромісне рішення з депутатами та Мінфіном, якийсь відсоток все ж залишатиметься у громадах. Тому що ми розуміємо, що в громадах, де був цивільний ПДФО, людей призвали до армії. Таким чином надходження до місцевого бюджету зменшилося. Ми теж це розуміємо, — пояснив Максим Дирдін

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. 

Раніше повідомлялось, що Миколаїв доєднався до звернення від «Асоціації міст України» до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з проханням не забирати з міських бюджетів ПДФО з доходів військових.

Водночас це питання розглянули на засіданні бюджетної комісії Миколаївської міськради. У департаменті фінансів спрогнозували бюджет наступного року в 5,7 мільярдів гривень, при цьому 2 мільярди 700 мільйонів — це ПДФО з військових.

Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.

Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку

View full version