«Це хоч щось», — Сєнкевич повідомив, що Мінфін планує частково компенсувати Миколаєву втрату військового ПДФО

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що Міністерство фінансів шукає механізм компенсації місту втрати ПДФО, що сплачують військові, та планує вирівняти бюджет до рівня 2021 року.

Про це він сказав в інтерв’ю ТРК «МАРТ».

— Сьогодні вже йдуть розмови з приводу того, аби компенсувати частину грошей, які як ПДФО військовослужбовців вибули з місцевого бюджету і пішли до державного, щоб вирівняти бюджет субвенціями на рівень 2021 року. Це хоч щось. І ми готові з цим працювати, думати, як з цим жити, — сказав Олександр Сєнкевич.

Мер також зазначив, що до повномасштабної війни 24% від всього ПДФО у бюджеті Миколаєва надходили від військовослужбовців, тому держава наразі забирає не тільки гроші, які додатково стали надходити, а й ті, що були раніше.

Наразі ПДФО військових у Миколаєві складає 46% бюджету. В Одесі — це 12%, а у Львові — всього 5%.

Раніше Олександр Сєнкевич заявляв, що, зважаючи, на розмір суми, втрата військового ПДФО означатиме, що на «проєкті Миколаїв можна буде ставити хрест».

— Це саме те, що я сказав на засіданні Міністерству фінансів. Знову ж таки, я показав цифри, нічого не вигадував. Більш того, ці цифри є в їхніх комп’ютерах, вони всі це бачать. Вони сказали, що будуть думати про те, як запровадити ці компенсаційні важелі, але я поки не побачу ці цифри у бюджеті і бюджетному кодексі в фінальному варіанті, я в це не повірю. Ну що робити? Будемо утискатися, — сказав Олександр Сєнкевич.

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. 

Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.

Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку. Директор ДЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.

Також ситуацію з втратою військово ПДФО прокоментували народні депутати. Зокрема, народний депутат України Максим Дирдін повідомив, що не вноситиме до державного бюджету-2024 правки по Миколаївській області. На відміну від його колеги, нардеп Олександр Пасічний розказав, що працює над внесенням правок до державного бюджету на 2024 рік, щоб збалансувати доходи міста Миколаєва дотаціями після втрати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові.

Народний депутат України Ігор Негулевський заявив, що підтримує вилучення військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетів громад, оскільки зараз пріоритет — перемога України, тому всі інші питання, включаючи повсякденні потреби громад, мають бути відкладені на другий план.

View full version