• четвер

    28 листопада, 2024

  • 0.3°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 28 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 0.3° Похмуро

ДПСУ: Відмови на кордоні через відсутність військового документа значно зменшилися

Військовий квиток, ілюстраційне фотоВійськовий квиток, ілюстраційне фото

Кількість відмов у перетині кордону чоловікам через відсутність військово-облікового документа значно зменшилася.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко на брифінгу в медіацентрі «Україна».

Він зазначив, що в перший день дії додаткових умов для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, 17 липня кількість відмов через відсутність військово-облікового документа була на рівні 87.

«Загальна кількість відмов збільшилася несуттєво.Ті категорії чоловіків, які й до цього мали право на перетин кордону, — хтось приїхав на кордон просто забувши свій військово-обліковий документ, хтось дійсно його не мав. Але в подальші дні кількість відмов через відсутність військово-облікового документа значно зменшилася й останніми днями тримається на рівні 20-30 осіб», — повідомив він.

Реклама

За словами Демченка, з 17 по 24 липня загальна кількість відмов на державному кордоні склала 1300 осіб, з яких 317 були відмовлені через відсутність військово-облікового документа.

Що з мобілізацією на Миколаївщині?

Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення Росії працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) на Миколаївщині подали майже 5 тисяч повідомлень про розшук людей, які ухиляються від військової служби.

З 20 травня у підрозділах департаменту з надання адміністративних послуг в Миколаєві військовозобовʼязані матимуть можливість оновити свої військово-облікові дані. За перший місяць роботи до Миколаївського рекрутингового центру української армії звернулися 163 людини. З них 129 чоловіків та 34 жінки.

Крім того, з 25 червня у Миколаєві військовозобов'язані можуть отримати військово-обліковий документ з QR-кодом у ЦНАПі.

За словами Віталія Кіма, Миколаївська область є лідером з темпів виконання мобілізації в Україні. Зокрема, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що в регіоні відсутні серйозні порушення прав людини під час проведення мобілізаційних заходів.

Віталій Кім розповів, що жінки почали опановувати нові професії, щоб задовільнити існуючий попит об’єктів критичної інфраструктури та комунальних підприємств.

Загалом за час повномасштабної війни до лав ЗСУ мобілізували 33 тисячі мешканців Миколаївщини. За два роки вторгнення в Миколаївській області відкрили майже 800 кримінальних проваджень проти ухилянтів.

Раніше очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявляв, що ухилянти від призову на військову службу не мають права на повне життя та розваги, в той час, коли солдати Збройних сил воюють, захищаючи України. Він вважає, що гроші не мають бути головною мотивацією для захисту держави. На його переконання  мотивацією для служіння в армії має бути щирий патріотизм, адже тільки в цьому випадку можна стверджувати про безумовну любов до батьківщини.

Реклама

Читайте також: