• понеділок

    28 квітня, 2025

  • 13.9°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 28 квітня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 13.9° Ясне небо

НАТО розпочинає щорічні ядерні навчання

НАТО в понеділок починає щорічні навчання «Непохитний полудень» (Steadfast Noon) з ядерного стримування. У тренуванні візьме участь авіація 13 держав-членів.

Про це повідомила пресслужба НАТО.

В Альянсі підкреслюють, що навчання Steadfast Noon є плановим тренувальним заходом, який проводять щорічно вже понад десять років.

Цьогоріч до маневрів над Італією, Хорватією і Середземним морем залучать різні типи літаків, зокрема сучасні винищувачі і американські бомбардувальники B-52, які прилетять зі Сполучених Штатів.

У навчаннях Steadfast Noon беруть участь винищувачі, здатні нести ядерні боєголовки, але не застосовуються бойові бомби. НАТО підкреслює, що маневри відбуваються щонайменше за 1000 кілометрів від кордонів Росії та не повʼязані з поточними світовими подіями. Навчання, як очікують, триватиме до 26 жовтня.

Нагадаємо, Україну запросили як спостерігача на навчання членів Об’єднаних експедиційних сил — групи з десяти держав Північної Європи на чолі з Британією, які відбудуться у 2024 і 2025 роках.

Реклама

Читайте також: