• субота

    23 листопада, 2024

  • 11.8°
    Помірний дощ

    Миколаїв

  • 23 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 11.8° Помірний дощ

«Не бачу стресу у тварин», — в Миколаївському зоопарку розповіли про життя під час війни

Проєкт «Про що Миколаїв?» показав, як зоопарк живе в умовах війни — як тварин годують, забезпечують заклад водою та кормами.

Відео опубліковане на каналі Платформи MY ART в YouTube

Співробітниця відділу домашніх тварин Тетяна Гамаюнова розповідає про свого підопічного - поні на прізвисько Каюр, який раніше катав дітей, та згодом був змушений розвозити корма для диких тварин.

В свою чергу директор закладу Володимир Топчий розповів, як тварини себе почувають.

— Мене часто запитують: «Чи бачите ви елементи стресу у тварин?». – Ні, не бачу! Десь місяць тому я проходив біля наших слонів, і на Аляудах, зовсім близько тут, вибухнула ракета. Був  дуже гучний звук, сильний вибух. І все одно ми живі люди, тож я буквально присів від цього звуку. А слони, як ходили по вольєру, так і продовжили ходити. Жоден слон, своїм великим вухом навіть не ворухнув. Підтвердження цьому – якщо тварини продовжують розмножуватись, народжують дитинчат, вигодовують їх. Якщо тварини спарюються, їдять, ходять в туалет, висиджують яйця, пташенят… Якби був стрес – всього цього не було б. Я стресу у тварин не бачу. Хоча деякі мої колеги говорять про це, у інших зоопарках, - сказав він.

За весь період війни колектив зоопарку піклується не лише про майже 4000 диких тварин зі своєї колекції, а ще й став прихистком для 450 домашніх улюбленців, яких господарі не мали змоги евакуювати. Вдалося зберегти колектив, а це майже 230 працівників. Вирішити проблему водопостачання та завершити гідроізоляційні роботи в басейні у слоновнику, який чекав на ремонт 20 років.

Партнером проєкту «Про що Миколаїв?» є Агенція розвитку Миколаєва.

Раніше повідомлялося, що ЮНІСЕФ надав станцію водоочищення Миколаївському зоопарку.   

Реклама

Читайте також: