Рада ухвалила зміни до поточного бюджету: на оборону додатково спрямують 300 мільярдів
-
20:12, 06 жовтня, 2023
Верховна Рада на засіданні 6 жовтня прийняла в другому читанні законопроєкт №10038 про збільшення видатків держбюджету 2023 року на 322,6 мільярда гривень.
Про це повідомив перший заступник податкового комітету Ради Ярослав Железняк.
«За» проголосували 313 народних депутатів.
Згідно з ухваленим законопроєктом збільшуються видатки на:
- Міноборони — на 211 мільярдів гривень;
- МВС — на 79 мільярдів гривень;
- Мінсоцполітики — на 16,5 мільярдів гривень;
- МЗС — на 1,3 мільярда гривень;
- Мінстратпром — на 4,3 мільярда гривень;
- СБУ — на 4,2 мільярдів гривень;
- ГУР — на 2,5 мільярдів гривень;
- Міністерство освіти — на 572 мільйонів гривень;
- ДСЗІ — на 570 мільйонів гривень;
- Службу зовнішньої розвідки — на 500 мільйонів гривень;
- УДО — на 230,5 мільйонів гривень;
- Міненерго — на 350 мільйонів гривень;
- БЕБ — на 219 мільйонів гривень.
— Такими змінами встановлено два рекорди за історію України: видатки загального бюджету вперше будуть більше 3,39 трильйона гривень, а дефіцит більше 2 трильйонів гривень, – резюмував Ярослав Железняк.
Нагадаємо, що Бюджетний комітет Верховної Ради не підтримав правку нардепа від партії «Слуга народу» Артема Чорноморова, який запропонував залишити «військовий» ПДФО Миколаївській, Запорізькій та Харківській областям.
Раніше у Міністерстві фінансів України відповіли на звернення Миколаївської міської ради щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО та заявили, що зміни до прийнятого уже в першому читанні законопроекту може внести тільки Бюджетний комітет Верховної Ради.
Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.
Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.
Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку. Директор ДЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.
Також ситуацію з втратою військово ПДФО прокоментували народні депутати. Зокрема, народний депутат України Максим Дирдін повідомив, що не вноситиме до державного бюджету-2024 правки по Миколаївській області. На відміну від його колеги, нардеп Олександр Пасічний розказав, що працює над внесенням правок до державного бюджету на 2024 рік, щоб збалансувати доходи міста Миколаєва дотаціями після втрати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові.
Народний депутат України Ігор Негулевський заявив, що підтримує вилучення військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетів громад, оскільки зараз пріоритет — перемога України, тому всі інші питання, включаючи повсякденні потреби громад, мають бути відкладені на другий план.