«Так не може далі бути», — Табунщик вважає, що військовий ПДФО забирають у громад через їхніх голів, які зменшили допомогу військовим

Очільник Миколаївської облради Антон Табунщик вважає, що держава вирішила забрати з місцевих бюджетів податок на доходи фізосіб, який сплачують військові, через голів громад, які почали менше витрачати коштів на ЗСУ.

Про це він сказав в інтерв’ю ТРК «МАРТ», пишуть «НикВести».

Він погоджується з рішенням забрати військовий ПДФО з місць, оскільки в країні йде війна і, на його думку, першочерговим є спрямування коштів на обороноздатність.

— Звичайно, це турбує всі громади області та країни. Наразі питання стоїть досить жорстко. Воно виникло не сьогодні, не місяць тому, воно виникло з того моменту, коли голови громад почали приймати для себе рішення стосовно витрат і поступово зменшувати допомогу Збройним силам України та підсиленню обороноздатності держави. Це призвело до відповідної реакції держави, так не може далі бути. В країні війна, і першочергово ми маємо піклуватися про допомогу і підвищення обороноздатності держави, — сказав Антон Табунщик.

Антон Табунщик

Він додав, що скоріш за все, ПДФО від військових перестане надходити у місцеві бюджети з 1 жовтня цього року.  

— Законопроєкт пройшов перше читання. Як тільки він проголосується у другому читанні, я так розумію, підпис президента з’явиться дуже швидко. І ми побачимо реалізацію цього заходу, — зазначив він.

Антон Табунщик повідомив, що кілька тижнів тому на нараді голів облрад та представників профільного комітету Верховної Ради підіймалося питання військового ПДФО. На ньому зауважили, що буде необхідно проаналізувати доходи та видатки всіх громад, після чого вирішуватимуть, як зробити, аби вони залишилися спроможними.

Раніше повідомлялося, що У Міністерстві фінансів України відповіли на звернення Миколаївської міської ради щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО та заявили, що зміни до прийнятого уже в першому читанні законопроекту може внести тільки Бюджетний комітет Верховної Ради.

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. 

Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.

Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку. Директор ДЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.

Також ситуацію з втратою військово ПДФО прокоментували народні депутати. Зокрема, народний депутат України Максим Дирдін повідомив, що не вноситиме до державного бюджету-2024 правки по Миколаївській області. На відміну від його колеги, нардеп Олександр Пасічний розказав, що працює над внесенням правок до державного бюджету на 2024 рік, щоб збалансувати доходи міста Миколаєва дотаціями після втрати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові. 

Дивитись повну версію