З початку 2023 року миколаївці сплатили водоканалу ₴5 млн за несанкціоновані врізки до системи

Борис Дудненко. Фото «НикВести».Борис Дудненко. Фото «НикВести».

З початку 2023 року мешканці сплатили «Миколаївводоканалу» 5 мільйонів гривень штрафу за самовільне підключення до системи водопостачання та водовідведення.

Про це директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко сказав у ході брифінгу 5 квітня, пишуть «НикВести».

— Сплачено близько 5 мільйонів гривень. Це з початку 2023 року і по сьогоднішній день, —  сказав Борис Дуденко

Директор підприємства радить миколаївцям, які мають незаконне підключення до водопроводу та каналізаційної мережі, самостійно повідомляти про це. Якщо фахівці «Миколаївводоканалу» виявлять порушення, мешканцям доведеться сплатити штраф. За словами Бориса Дуденка, мінімальний штраф, який сплатив миколаївець був у розмірі 12 тисяч гривень, а максимальний — 42 тисячі гривень. 

— Я б не радив чекати, поки ми прийдемо. Якщо миколаївці звертаються самостійно — ми йдемо назустріч, якщо ми це виявляємо самі, тоді ми вимушені діяти в рамках законодавства. Користуючись нагодою скажу, щоб миколаївці звертались до нас до того як ми самі виявимо незаконне підключення, — сказав Борис Дуденко

Що з водою у Миколаєві? 

Російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. 

Раніше «НикВести» писали, що вода у кранах миколаївців є небезпечною для споживання, оскільки містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.

Більше інформації про те, чим загрожує містянам вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі — у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».

У березні 2023 року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, заявив про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води. За його словами за останній рік водоканал ліквідував понад 1000 витоків, а після запуску подачі солоної води кількість аварій на добу зросла до 10-15 разів. Крім того, бетонні каналізаційні колектори також починають деградувати. 

Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.

Раніше повідомлялося, що з державного бюджету збираються виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві. Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у Миколаєві доведеться міняти всю систему водопостачання

Водночас очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім вважає правильним рішення своєї команди щодо постачання водопроводом до міста солоної технічної води з Південного Бугу після того, як у квітні минулого року внаслідок російських обстрілів було пошкоджено водогін з ріки Дніпро. 

У водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.

Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва. Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.

19 серпня департамент містобудування, архітектури, капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив торги на реконструкцію 12 ділянок водогону, пошкодженого через солону воду, у різних районах міста на загальну суму в 1 мільярд 348 мільйонів гривень.

Нещодавно очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців до кінця 2023 року.

Водночас він вважає, що наразі вода з кранів у Миколаєві, яку містяни вважають технічною, є кращою за якістю «більшості води в Європі».

У свою чергу мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає, що будівництво водогону, який забезпечить Миколаїв питною водою, можуть завершити у 2025 році.

View full version