Влаштування домашньої печі: детальний розбір
- Реклама
-
•
-
16:18, 09 серпня, 2023
Пекти тривалого горіння - альтернатива опалювальним пристроям, що працюють на газу або електриці. Їх характерна висока тепловіддача, економічність і простота експлуатації. Одним із важливих елементів конструкції є колосникові грати. Вони виготовляються шляхом пічного лиття, а доступна ціна на колосники в Україні дозволяє легко підібрати потрібний варіант. Випускаються різних розмірів, форм, ваги та профілю, а як матеріал використовують чавун. Для протягування кабелів використовують спеціальний пристрій - склопруток, який можна замовити за посиланням https://331.com.ua/stekloprutok-uzk-protyazhka за доступною вартістю.
Принцип роботи домашньої грубки
Пекти тривалого горіння для дому економічна та зручна в експлуатації. У ній паливо тліє і не потрібно його автоматичне подання. Такі пристрої ефективні та не мають таких недоліків, як швидке згоряння, запах диму та ін.
Принцип роботи ґрунтується на піролізі, а не способі відкритого горіння. Під дією високих температур відбувається виділення горючих газів і внаслідок цього утворюється велика кількість тепла.
Можливість регулювати подачу кисню забезпечує повільне горіння, отже, і економію палива. Газ у приміщення не потрапляє за рахунок герметичної пічної конструкції, наявності спеціальних заслінок та регулювальних пристроїв.
До переваг таких печей відносять:
- незначна вага;
- економна витрата палива;
- безпечна експлуатація;
- високий ККД;
- відсутність стороннього запаху;
- відсутність необхідності у постійному нагляді;
- можливість періодичного користування та ін.
Для заміського будинку оптимальний варіант – модель із водяною сорочкою. У ній поєднується звичайне та водяне опалення, а ефективність тепловіддачі підвищується за рахунок нагріву пічного корпусу.
Влаштування печей для дому
Для виготовлення можна використовувати сталеву бочку, газові балони, вогнегасники чи трубу із сталі. Важливе значення має товщина металу, чим товщі, тим триваліший експлуатаційний термін.
Пристрій складається з таких елементів:
- матеріал для виготовлення опорних ніжок (куточки, арматура та ін.);
- листова сталь для торцевих сторін;
- герметичні дверцята;
- труба для відведення диму.
Нижня частина пристрою – місце згоряння палива, вище – зона відведення диму. Між ними розташована завантажувальна зона. Обов'язковим елементом печі є повітряний регулятор (сталевий диск завтовшки 5 мм).
У центрі труба, якою в камеру надходить повітря. У міру згоряння палива диск поступово опускається. Регулювати тягу допомагає заслінка, встановлена зверху припливної труби.
Пропонується два варіанти – піч з повітряним прогріванням та котел для одночасного нагріву повітря та води. При самостійному складанні пічної конструкції необхідно дотримуватися запобіжних заходів і послідовності технологічного процесу.