• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 11.6°
    Слабкий дощ

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 11.6° Слабкий дощ

Спалах конфлікту за Нагірний Карабах між Вірменією та Азербайджаном: є загиблі та поранені з двох сторін

Кадр з камери Bayraktar TB 2 ЗС Азербайджану

У конфлікті за регіон Нагірного Карабаху між Вірменією та Азербайджаном новий етап загострення.

Про це пише «Європейська правда», посилаючись на новинні ресурси з Кавказу.

У середу з'явилася заява від так званого міністерства оборони невизнанної Нагірно-Карабаської республіки про вогонь зі сторону Азербайджану, який начебто призвів до загибелі одного бійця і поранив сімох. Самопроголошена держава стверджує, що армія Азербайджану начебто ще 1 серпня намагалися перетнути лінію зіткнення з північної та північно-західної прикордонної зони.

Вчора Міноборони РФ також заявляло, що начебто фіксувало три випадки порушення режиму припинення вогню з боку Баку.

Реклама

Сьогодні ж у невизнаній Нагірно-Карабаській республіці заявили, що близько двох годин дня їх атакував ударний БПЛА Азербайджану, вбивший одного військового і поранивши ще вісьмох.

В свою чергу, Азербайджан повідомив про загибель свого солдату під час обстрілу, який вівся з території, де розташований так званий миротворчий контингент Росії  у напрямку Лачинського району. 

ЗМІ Вірменії також пишуть про 3 вбитих і 15 поранених у Нагірному Карабаху, а також про бої в районі Лачинського коридору біля села Єгцаох.

 Учора Азербайджан зажадав звільнити Лачинський коридор, на що Вірменія відповіла відмовою. Єреван вважає, що вимоги Азербайджану порушують тристоронню угоду від 10 листопада, яка зупинила Карабахську війну 2020 року. У 2020 році Нагірний Карабах був у центрі шеститижневої війни, яка забрала життя понад 6500 людей, перш ніж завершилася угодою про припинення вогню за посередництва Росії. Згідно з угодою, Вірменія передала частину територій, які контролювала десятиліттями, а Росія направила близько 2000 «миротворців» для нагляду за перемир’ям, — додали у «ЄП».

Як повідомлялося, цією весною Міноборони Азербайджану вимагало від Росії забезпечити виведення військ Вірменії з міжнародно визнаних територій Азербайджану та більше не використовувати вираз «Нагірний Карабах».

Реклама

Читайте також: