НАБУ завершило розслідування у справі посадовця СБУ
  • субота

    13 грудня, 2025

  • -0.2°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 13 грудня , 2025 субота

  • Миколаїв • -0.2° Ясне небо

НАБУ передало до суду справу про вимагання $300 тисяч співробітником СБУ

НАБУ передало до суду справу про вимагання $300 тисяч співробітником СБУ. Фото: ukrinform.uaНАБУ передало до суду справу про вимагання $300 тисяч співробітником СБУ. Фото: ukrinform.ua

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування щодо посадовця Служби безпеки України. Його підозрюють у вимаганні хабаря.

За даними в НАБУ, начальник сектору Департаменту захисту нацдержавності СБУ вимагав 300 тисяч доларів. За ці гроші він обіцяв знищити частину матеріалів у справі про незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон. Якщо ж грошей не отримає — погрожував «перекваліфікацією» справи на тяжчі статті.

Гроші посадовець отримував через двох посередників, один із яких — колишній працівник СБУ. Правоохоронці задокументували передачу 72 тисяч доларів, повідомили в САП.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Тепер справу передадуть до суду. Посадовцю та його спільникам загрожує від 8 до 12 років тюрми, конфіскація майна і заборона працювати на держпосадах.

Раніше між НАБУ і СБУ виник публічний конфлікт через іншу справу — втечу за кордон бізнесмена Геннадія Боголюбова. У СБУ заявили, що детективи НАБУ нібито допомогли йому виїхати. НАБУ це спростувало.

Що відбувається між СБУ та НАБУ?

Вранці 21 липня в кількох регіонах України працівники Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора провели обшуки у співробітників Національного антикорупційного бюро.

Слідчі дії є частиною спецоперації з нейтралізації російського впливу на НАБУ. Зазначається, що підозри стосуються зокрема державної зради, незаконної торгівлі з Росією та корупційних дій в інтересах олігархів.

Крім того, СБУ вже затримали Руслана Магамедрасулова — одного з керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ. Його підозрюють у веденні бізнесу з Росією та пособництві державі-агресору.

Водночас у НАБУ вважають обшуки безпідставними та такими, що можуть зашкодити розслідуванням. У більшості випадків, за словами антикорупційного органу, слідчі дії проводились без ухвал суду. Як підстави силовики вказували, зокрема, участь деяких співробітників НАБУ у дорожньо-транспортних пригодах.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі теж повідомили про аналогічну перевірку. Та наголосили, що такі візити суперечать встановленим законодавчим процедурам.

Згідно з позицією прокуратури, під час перевірки працівники СБУ отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні дії, які здійснюють САП і Національне антикорупційне бюро. Це сталося в момент, коли керівництво обох установ перебувало у закордонному відрядженні.

Пізніше стало відомо, що Державне бюро розслідувань оголосило про підозру трьом працівникам Національного антикорупційного бюро України у зв’язку з участю в дорожньо-транспортних пригодах, унаслідок яких постраждали люди.

Після звинувачень НАБУ у Службі безпеки України заявили, що не отримували доступу до негласних слідчих дій, які проводять НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Це звинувачення назвали «безпідставними й маніпулятивними».

Також Служба безпеки України затримала співробітника закритого підрозділу Національного антикорупційного бюро України «Д-2», якого підозрюють у роботі на ФСБ.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems