«Мова йде про виживання», — нардеп Чорноморов заявив, що не підтримає держбюджет, якщо там не збережуть для Миколаєва військовий ПДФО

Народний депутат від партії «Слуга народу» Артем Чорноморов заявив, що не буде підтримувати державний бюджет 2024, якщо в нього не внесуть поправки для того, щоб залишити в прифронтових громадах податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військовослужбовці. 

Таку позицію він озвучив у п'ятницю, 29 вересня, під час засідання сесії Миколаївської міської ради, пишуть «НикВести».

Народний депутат заявив, що наразі працює над правками до Бюджетного кодексу-2024, які планує подати на розгляд Мінфіну і бюджетного комітету, що вони могли вибрати і знайти правильне рішення.

— Я буду подавати правки в Бюджетний кодекс 2024 року і подавати їх декілька, аби Мінфін і бюджетний комітет мали можливість обрати по принципах. Перший варіант поправок — повністю залишити військове ПДФО Харківській, Запорізькій, Миколаївській областям, тому що в них зараз нема бізнесу. Другий варіант – залишити військовий ПДФО військовим в цих областях. Третій варіант – визначити з Мінфіном, з Мінюстом, Рахунковою палатою ті області, де різко зросло ПДФО від бізнесу, який був релокований, — прокоментував Аретем Чорноморов

За Артема Чорноморова, перш ніж приймати рішення про вилучення податку на доходи фізичних осіб, який сплачують військовослужбовці, необхідно було правильно розділити податкові зони на територіях різних областей.

— Я звертаюсь до мешканців міста, пояснюю свою позицію, щоб не було політичних маніпуляцій різного характеру. Я дійсно не буду підтримувати бюджетний кодекс 2024 року без правильного розділення зонально ти областей. Це моя позиція, – сказав він.

Народний депутат згодом додав, що збереження в громадах податку на військовий ПДФО, це питання не розвитку міт та області, а взагалі існування громад. 

— Там немає ніякого політичного забарвлення, єдине забарвлення яке є це визнання президентом, що місто Миколаїв та область — це герої, які стояли щитом і вони заслуговують на існування і підтримки добробуту мешканців. Тому що, там не йдеться про розвиток громад, які отримують цей ПДФО. Ми зараз боремося за існування цих громад — Миколаєва, Вознесенська, Коблево, тому відстоюємо свої права, — резюмував він. 

Раніше, народний депутат від партії «Слуга народу» Артем Чорноморов виступив з критикою в бік Міністерства фінансів та бюджетного комітету Верховної Ради України через рішення забрати з бюджету Миколаєва податку на доходи фізосіб, який сплачують військові.

До цього народний депутат України Ігор Негулевський заявив, що підтримує вилучення військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетів громад, оскільки зараз пріоритет — перемога України, тому всі інші питання, включаючи повсякденні потреби громад, мають бути відкладені на другий план.

Крім того, у Міністерстві фінансів України відповіли на звернення Миколаївської міської ради щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО та заявили, що зміни до прийнятого уже в першому читанні законопроекту може внести тільки Бюджетний комітет Верховної Ради.

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. 

Депутат міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.

Водночас депутат Олександр Береза заявив, що за таких умов в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста, а депутат Артем Ільюк вважає, що у такому разі місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку. Директор ДЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.

Також ситуацію з втратою військово ПДФО прокоментували народні депутати. Зокрема, народний депутат України Максим Дирдін повідомив, що не вноситиме до державного бюджету-2024 правки по Миколаївській області. На відміну від його колеги, нардеп Олександр Пасічний розказав, що працює над внесенням правок до державного бюджету на 2024 рік, щоб збалансувати доходи міста Миколаєва дотаціями після втрати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові.

Дивитись повну версію