Тарілки Starlink від Маска вже у Миколаєві

Фото для ілюстрації

Сервіс супутникової мережі від Starlink Ілона Маска вже працює у Миколаєві.

Про це повідомив мер Олександр Сенкевич під час прямого ефіру у соцмережах.

Він зазначив, що у Миколаєві вже встановили станції. Вони на важливих інфраструктурних об'єктах.

— Starlink є у Миколаєві. Це така тарілка, яку потрібно винести на вулицю, вона розвертається і стає вертикально до супутників, і тоді ви отримуєте інтернет на рівні 30-40 мегабіт. У Миколаєві вона буде в деяких важливих інфраструктурних об'єктах, якщо відрубує електроенергію та пропадає інтернет, щоб можна було спілкуватися. Тож Starlink є, - розповів він.

Starlink – це проект бізнесмена Ілона Маска щодо створення глобальної мережі супутникового інтернету. SpaceX вивела на орбіту вже майже дві тисячі супутників, а до 2027 року планує запустити до космосу загалом 42 тисячі. Наприкінці січня 2021-го в компанії говорили, що бета-версією їхнього інтернету користуються вже 10 тисяч клієнтів у США, Австралії, Новій Зеландії та частині Європи. Перші користувачі стверджували, що інтернет працює без перебоїв навіть за екстремальних погодних умов.

Раніше Ілон Маск передав станції Starlink до України, щоб допомогти у боротьбі з російськими окупантами.

Яка ситуація в Україні?

Вночі 24 лютого президент РФ Володимир Путін заявив про початок "спеціальної військової операції" проти України. У низці українських міст пролунали вибухи – російські війська порушили український держкордон. В Україні запровадили військовий стан.

У Генштабі повідомили про втрати російських окупантів з 24 лютого по 12 березня:

  • особового складу: понад 12 000 осіб,
  • танків – 362 одиниці,
  • бойових броньованих машин – 1205 одиниць,
  • артилерійських систем – 135 одиниць,
  • РСЗВ – 62 одиниці,
  • кошти ППО – 33 одиниці,
  • літаків – 58 одиниць, гелікоптерів – 83 одиниці, (за даними Повітряних сил, уражено 67 ворожих літаків та 87 гелікоптерів, – прим.)
  • автомобільної техніки/vehicles – 585 одиниць,
  • 3 корабля/катери,
  • 60 цистерн з ПММ,
  • 7 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Наразі НАТО відмовляється закрити небо над Україною, щоб запобігти бомбардуванню російською авіацією українських міст. В Альянсі вважають, що так вони вступлять у конфлікт із РФ. Водночас, таку позицію критикує президент Володимир Зеленський.

Вже відбулося три етапи переговорів української та російської делегацій щодо кроків щодо досягнення миру. Хоча про потрібні Україні результати сторони не домовилися, вони дійшли спільного рішення щодо організації гуманітарних коридорів. Однак окупанти порушили ці домовленості, продовживши обстріл по житловій інфраструктурі Волновахи та Маріуполя.

Що у Миколаєві?

25 лютого окупанти обстріляли військову інфраструктуру та житлові будинки Миколаєва. Окупант зайшов у місто, проте українським захисникам вдалося відбити атаку. Після чого Миколаїв зайняв оборону.

З початку війни українські військові практично щодня відбивають атаки російських окупантів. Вони ліквідують колони ворожої техніки, збивають російські літаки та беруть у полон окупантів. Російські окупанти намагалися взяти Снігурівку, Вознесенськ, Баштанку, проте безуспішно.

5 березня окупанти обстріляли Радсад із «Градів», а ввечері вдарили по Миколаєву із «Смерчів». Мер Олександр Сенкевич розповів про втрати: за день поранених серед військових – 14 осіб, цивільних – 16. Загинуло 2 військових та 1 цивільний.

На сьогоднішній день російські війська знаходяться на території Херсонської області та стріляють «Градами» та «Смерчами» по Миколаєву. О 05:00 7 березня миколаївці прокинулися від звуків російського обстрілу. Ворог цілився у житлові будинки міста. У ДСНС повідомили про 5 пожеж у житловому секторі та на державному підприємстві «Зоря»-«Машпроект».

8 березня голова обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що російські війська збирають сили та прямують до Миколаєва. За його відомостями, першочерговим завданням окупантів є взяти Миколаїв у кільце і заблокувати дороги до нього.

Увечері 9 березня росіяни розпочали обстріл Миколаєва з півночі та північно-східного напрямку – з боку Кропивницького.

У Миколаїв прийшло підкріплення Збройних сил України, яке було реалізовано до низки успішних атак на позиції російських військ 10 березня. Військовий губернатор описав це так: «Надавали їм щей гарненько вдень і вночі. У Миколаївській області та трохи на Херсонщині. Все горить, все палає, солдати біжать».

Увечері 11 березня росіяни безладно обстріляли Миколаїв, нікуди не цілячись. За попередньою інформацією внаслідок ракетного обстрілу вогнем охоплено: кафе, частий автомобіль, кілька багатоповерхівок, котельня, стоянка, є випадки влучення осколків від касетних снарядів до квартир, а також поранення серед мирних жителів. Інформації про жертв немає. Обстріл продовжився і рано вранці 12 березня.

Дивитись повну версію