• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 8.1°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 8.1° Похмуро

На фотовиставці про театр Маріуполя представили роботу миколаївця – макет будівлі з конструктора LEGO

3D-дизайнер з Миколаєва Олександр Єрмолаєв створив із LEGO детальну модель Маріупольського театру. Робота була представлена на фотовиставці «Театр. Душа Маріуполя» в Києві.

Про те, як створювалася модель Маріупольського драматичного театру розповіли в Instagram «Місто Марії».

З перших днів після трагедії, що сталася 16 березня 2022 року, Олександр Єрмолаєв почав роботу над макетом. Під постійними обстрілами, ховаючись у коридорі – в таких умовах проходили години праці дизайнера.

— Її проєктування почалось в перші дні після трагедії і стало для Олександра справжнім викликом, адже передмістя Миколаєва, де проживає автор, в той час знаходилось під обстрілами. Повноцінно працювати за комп’ютером у таких умовах було небезпечно, тому процес проєктування моделей довелось дещо адаптувати під ситуацію, – йдеться у повідомленні.

За словами автора, під час обстрілів, ховаючись з сім’єю у коридорі, він роздивлявся фотографії реальної будівлі на айпаді та придумував, як відтворити той чи інший її фрагмент. А потім, підгадавши момент затишшя, сідав за комп‘ютер і додавав придумані рішення до віртуального проєкту. Таким чином, впродовж двох місяців, була спроєктована більша частина театру. Решту автор закінчив влітку, у більш безпечному місці.

Ідею «збудувати» віртуальний проект автору подав київський LEGO-майстер, лідер української спільноти LEGO-фанів Максим Мітягін. Протягом подальших пів року Максим Мітягін ретельно адаптовував віртуальний проєкт під свої деталі Лего і поступово втілював у реальність цю грандіозну споруду.

— Після завершення роботи над віртуальною моделлю до Олександра звернувся Максим Мітякін з пропозицією відбудувати її вживу і розповісти про цю жахливу трагедію не тільки в інтернеті, а й на виставках та різноманітних заходах у Києві. В процесі роботи довелось переосмислити деякі конструктивні рішення, внести зміни у конструкцію і кілька разів дозамовляти необхідні деталі, але результат однозначно цього вартував, – повідомляє «Місто Марії».

Роботу завершили напередодні річниці з тієї жахливої трагедії, що стало досить символічно.

Побачити роботу на власні очі можна до 26 березня на виставці «Театр. Душа Маріуполя» за адресою: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка (м. Київ, пл. Івана Франка, 3).

Нагадаємо, 16 березня 2022 року окупанти скинули бомбу на Драматичний театр у Маріуполі. У будівлі театру ховалися сотні жінок та дітей, які втратили домівки через обстріли. Ця ситуація стала справжньою трагедією для усієї України.

Реклама

Читайте також: