• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 7.2°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 7.2° Похмуро

Експорт зерна з України буде призупинено щонайменше до липня

Заступник міністра сільського господарства Польщі Януш Ковальський заявив, що експорт зерна з України буде призупинено щонайменше до липня цього року.

Про це він заявив в ефірі TVP Info.

Заступник міністра підкреслив, що Європейський Союз не зробив нічого, щоб допомогти польським фермерам.

— Ефективність в перші години роботи нового міністра Роберта Телуса, за підтримки прем'єр-міністра і президента, а також в результаті переговорів з президентом Зеленським, показала, що ми здатні домовитися з Україною і тимчасово призупинити імпорт принаймні до липня. Я вважаю - і це моя думка - що Європейська комісія, особливо Німеччина і Франція, Франція, яка, природно, є проросійською, були зацікавлені в тому, щоб закласти міну під польсько-українські відносини, – сказав він.

Крім того, Ковальський висловив думку, що мита повинні бути введені на всю сільськогосподарську продукцію з України, і що це початок великої битви, яку польський уряд зараз веде з Європейською комісією, щоб захистити польське сільське господарство.

— Ми допомагаємо Україні, але ми повинні бути транзитною країною. Всі продукти повинні йти через Польщу, вони не можуть зашкодити польським фермерам, польським виробникам і спричинити кризу продовольчої безпеки, – наголосив Януш Ковальський.

Нагадаємо, Угорщина вирішила посилити контроль за транзитними перевезеннями своєю територією зерна з України, щоб переконатися, що воно дійсно потрапляє до країн призначення, а не залишається на ринках Центральної Європи.

Також, раніше повідомлялося, що румунські фермери влаштували протест проти імпорту українського зерна. Вони блокували рух транспорту і роботу прикордонних контрольно-пропускних пунктів, а також закликали втрутитися Європейську комісію. Люди тримали плакати з написами: «Ми поважали правила ЄС, але ЄС проігнорував нас»«Ви більше не можете тут проходити» та «Стабільність для румунських фермерів».

Реклама

Читайте також: