Персонал Запорізької АЕС побоюється аварії рівня Чорнобиля або Фукусіми
  • понеділок

    2 березня, 2026

  • 8.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 2 березня , 2026 понеділок

  • Миколаїв • 8.8° Похмуро

Персонал Запорізької АЕС побоюється аварії рівня Чорнобиля або Фукусіми

Працівники Запорізької атомної електростанції чекають на звільнення станції та побоюються аварії рівня Чорнобиля або Фукусіми, повідомив керівник Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Петро Котін в інтерв'ю Голосу Америки.

— Персонал просто в постійній надії, що це (деокупація - прим.) нарешті станеться, і просто чекає і просить допомоги, - зазначив він.

Петро Котін акцентував, що «рівень божевілля у цих окупантів різний».

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

За словами чиновника, він побоюється намірів і планів окупаційних військ, оскільки на станції багато ядерного матеріалу - шість атомних енергоблоків, шість реакторів, заповнених паливом, ядерне паливо. Крім того, є шість заповнених басейнів відпрацьованого палива, кожен поруч із реактором.

«У разі їх пошкодження можливий викид радіації», - цитує Петра Котіна видання.

За його словами, залежно від масштабів пошкодження, може йтися про локальне забруднення або навпаки про «масштаб Чорнобиля або розмір Фукусіми».

— А далі вже залежатиме лише від погодних умов і напрямку вітру, який розноситиме забруднення, - попередив Котін.

Нагадаємо, росіяни 20 травня тричі обстріляли Очаків та Куцурубську громаду

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems