Школа у Первомайську отримала ім’я на честь Вінграновського
- Владимир Силиков
-
•
-
11:35, 03 вересня, 2012
У суботу, першого вересня депутати, місцевих рад, які входять до Об’єднаної опозиції «Батьківщина», побували на святі першого дзвоника в школах усіх районів Миколаївської області. І, як це водиться на свято, прибули до дітлахів з подарунками, про це повідомляють в прес-службі партії.
Як відзначається в повідомленні, подвійним святом стало 1 вересня у 17 ЗОШ міста Первомайська. Після довгих поневірянь, ходінь документів по великому колу між Верховною Радою та облдержадміністрацією, нарешті цьому навчальному закладу, який дав Україні двох лауреатів Шевченківської премії – найвищої мистецької нагороди нашої держави – Андрія Антонюка та Миколу Вінграновського, було присвячено ім’я цього видатного поета, кіноактора, режисера.
Ідея присвоїти рідній школі ім’я славетного земляка-богопільця давно не давала спокою Андрієві Даниловичу Антонюку. Проте бюрократичні перепони, неодноразові зміни законів, нарешті, не завжди зрозуміла позиція депутатів Первомайської міськради раз за разом змушували думати, що ця мрія так і може залишитися нездійсненою. А.Антонюк звернувся до депутата обласної ради Вадима Мерікова та до народного депутата Арсенія Яценюка, попросивши їх прискорити цей процес та допомогти здолати паперові бар’єри, що стали на шляху доброї справи.
І нарешті на урочистих зборах у первомайській ЗОШ № 17, що розташована на вулиці Шолом Алейхема, директор зачитала рішення, згідно з яким школі було присвоєно ім’я Миколи Степановича Вінграновського.
Привітати учнів та вчителів з цією знаменною подією прибули випускник цієї школи всесвітньо відомий художник Андрій Антонюк, ще один лауреат Шевченківської премії, поет Дмитро Кремінь, депутат обласної ради, член фракції «Фронт Змін», кандидат філологічних наук, поет, публіцист та викладач Тарас Кремінь, головний художник російського драматичного театру Сергій Пантелейчук, викладач університету ім. П. Могили, кандидат філологічних наук Інна Береза, декан Університету ім. В. Сухомлинського Людмила Старовойт, голова товариства єврейської культури Михайло Гольденберг та інші.
Вони ділилися спогадами про Миколу Вінграновського, читали його вірші.
-- Напевно, тут, у місці зіяння Південного Бугу та Синюхи, на давній козацькій землі, де розкинулися чи не найчарівніші краєвиди в Україні, де не перше століття існують, взаємно доповнюючи друг друга, українська та єврейська культури, існує якесь дивовижне космічне випромінювання, завдяки якому на Богопіллі народжуються такі всебічно обдаровані постаті, які створюють славу не тільки своєму рідному місту, але й усій Україні, роблячи її знаменитою в цілому світі, -- сказав Андрій Антонюк. – Окрім Золотої пальмової гілки Канського фестивалю, Шевченківської премії, численних призів та нагород, Микола Вінграновський отримав в США престижну письменницьку премію Фундації Антоновичів за роман «Северин Наливайко». І я впевнений, зараз в цьому залі сидять молоді люди, які продовжать та примножать славу своїх видатних земляків. І ім’я Миколи Степановича Вінграновського надихатиме їх на власні досягнення. Адже таке ім’я не може не зобов’язувати.
Побували опозиційні депутати і в інших школах області.
Зокрема, депутат Миколаївської районної ради Алла Воробйова привітала з Днем Знань учнів Нечаянської ЗОШ І-ІІІ ст. та вручила першокласникам подарунки, інтерактивні ігри та магнітну дошку, а в Казанківському районі депутат райради Олександр Смаровоз з колегами завітав до Веселобалківської школи, де вони також вручили подарунки школярам, а школі – ноутбук. У Врадіївському районі опозиціонери відвідали школу в селі Богемка, де почастували школярів солодощами.