• вівторок

    26 листопада, 2024

  • -4.1°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 26 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • -4.1° Мінлива хмарність

Роман Кріль: «На всі атаки махінаторів ми відповімо ще більш ефективною роботою»

Вже більше півроку Миколаївську обласну фіскальну службу в статусі виконуючого обов'язки очолює 31-річний Роман Кріль. Нещодавно він зробив гучну заяву про розгортання масштабної дискредитаційної кампанії проти ДФС Миколаївщини. Сьогодні Роман Кріль розповів, хто і чому вирішив очорнити податківців, як вони планують з цим боротися і які реальні позитивні дії фіскали області можуть протиставити необгрунтованим негативним чуткам.

- Романе Володимировичу, з чим пов'язано ваше звернення до журналістів з проханням не довіряти неперевіреній інформації про Миколаївську ДФС?

- Стався потужний інформаційний вкид компромату, метою якого було представити діяльність Миколаївської ДФС в негативному світлі. Для нас це не стало сюрпризом - адже діяльність фіскальної служби останнім часом не подобалась людям, які звикли працювати «втемну» і користуватися різними схемами ухилення від сплати податків. Вони і розгорнули кампанію з дискредитації нашої діяльності. Тому я вважав своїм обов'язком проінформувати представників ЗМІ щодо можливих спроб нав'язати їм неправдиві відомості. І запевняю Вас - на всі атаки махінаторів ми відповімо ще більш ефективною роботою.

- Які саме дії ДФС області могли спровокувати таку кампанію?

Реклама

- Останні півроку фіскальна служба Миколаївської області ефективно виводить на «чисту воду» підприємства- «мінімізаторів» і протидіє роботі «конвертаційних» центрів, учасники яких формують «схемний» податковий кредит. Наприклад, недавно оновлений склад податкової міліції ліквідував конвертаційний центр з оборотом понад півмільярда гривень. Він надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з різних регіонів України. У січні-жовтні цього року аудитори ДФС провели 482 перевірки, за результатами яких до бюджету надійшло майже 30 млн. гривень. Також ми передали правоохоронцям 24 матеріали з ознаками кримінальних злочинів. Вони пов'язані з отриманням «тіньових» доходів окремими підприємствами регіону. Крім того, фіскальній службі вдалося домогтися відшкодування завданих державі збитків на суму понад 1,4 млн. гривень. В результаті наша область стала лідером щодо зменшення податкового боргу - він зменшився на 60 млн. гривень. Окремий аспект нашої роботи - це регулярні рейди в рамках операції «Акциз-2017». Були викриті 8 підпільних цехів виготовлення алкогольної продукції та вилучено товару на суму 9,6 млн. грн., правоохоронці завели 20 кримінальних справ. Особливу увагу приділяємо контролю законності в сфері торгівлі паливно-мастильними матеріалами. Ми закрили близько 500 підпільних АЗС. У більшості випадків - це звичайна машина з бензовозом або кустарна цистерна з колонкою, де не дотримувались елементарних норм безпеки. У 2017 році заарештовано таких матеріалів на суму 8 млн. грн., в результаті перевірок АЗС ці підприємства були оштрафовані на суму понад 2 млн. грн., а на осіб, які ухилились від оподаткування, наклали штрафні санкції на суму 13 млн. грн.

- Чи не викликає така активність обурення чесних підприємців, яких постійно перевіряють податківці?

- Державна фіскальна служба області ретельно планує графік перевірок. Ми, перш за все, враховуємо оцінки ризиків несплати податків та зборів до бюджету. З початку року істотно знизився адміністративний тиск на сумлінних платників податку. Ми досягли цього за рахунок впровадження ризикоорієнтованої системи податкового контролю. При цьому, ДФС Миколаївщини отримала можливість більш ретельно перевірити тих підприємців, яких вже неодноразово помічали в порушенні податкового законодавства. Хочу підкреслити, що ми не прагнемо бути «пугалом» для бізнесу. Навпаки, наша мета стати партнерами чесних підприємців, надавати їм послуги європейської якості і перетворитися в якісну сервісну службу. Непрямим підтвердженням правильності нашого курсу є бажання людей відкривати свій бізнес на Миколаївщині. Тільки в цьому році в нашому регіоні з'явилося майже 10 тис. нових підприємців. Тому ДФС робить все від себе залежне, щоб щорічно кількість зареєстрованих суб'єктів господарювання в області тільки зростала.

- Які безпосередні вигоди отримує місцева громада, жителі Миколаївщини, від діяльності фіскальної служби?

-  ДФС допомагає центральній та регіональній владі виконувати соціальний контракт з громадянами. Адже одним з головних умов його виконання є наявність достатніх фінансових ресурсів в бюджеті. За 10 місяців поточного року фіскальна служба Миколаївщини поповнила держбюджет на 3,2 мільярда гривень, що на третину більше, ніж в 2016 році. Левову частину надходжень забезпечили платники податку на додану вартість. Ці кошти підуть в тому числі на соціальні потреби і модернізацію інфраструктури, що дозволить Україні подолати наслідки кризових явищ в економіці й наростити темпи розвитку. За той же період місцеві бюджети всіх рівнів отримали від ДФС більше 3,9 млрд. грн. Особливо важливий для області так званий митний експеримент, коли половина від перевиконання митних надходжень йде на ремонт доріг. За прогнозами до кінця року регіон отримає 205 млн. грн. на модернізацію дорожньої інфраструктури. Така підтримка допомагає місцевій владі поступово покращувати якість життя мешканців регіону і створювати людям нові можливості. Це ремонт доріг, соціальні проекти, створення нових робочих місць, стимулювання розвитку підприємництва, будівництво шкіл, дитячих садів і лікарень. Таким чином ДФС області стала дієвим партнером громади і має намір залишатися такою і в майбутньому. Іноді трапляється так, що крім виконання своїх безпосередніх обов'язків ми ще й допомагаємо правоохоронцям виявляти об'єкти, які можуть загрожувати національній безпеці.

- Що конкретно ви маєте на увазі?

- Нещодавно ДФС Миколаївщини викрило великий кол-центр на 200 осіб, який займався обслуговуванням російських підприємств, в тому числі в Криму. Він привернув нашу увагу в зв'язку з підозрою несплати податків. За підтримки Служби безпеки України почалося розслідування, результатом якого стало викриття цілої схеми протиправної діяльності. Крім того, що персонал кол-центру не був офіційно працевлаштований, а за час роботи офіс не виплатив державі 30 млн. грн. податків, дана структура тісно співпрацювала з російськими банками, підприємствами на території Криму. В ході своєї діяльності кол-центр передавав до Москви та іншим російським підприємствам персональні дані українців.

- Одним з перших ваших заяв на посаді в.о. голови ДФС була обіцянка жорстко боротися з корупцією. Що зроблено в цьому напрямку?

- Пріоритетом в роботі Державної фіскальної служби в Миколаївській області, як і раніше є подолання всіх видів корупційних проявів всередині установи. Тому ми завжди сприяємо правоохоронним органам і надаємо їм максимальну підтримку в розслідуванні справ, що стосуються співробітників Служби. Також відбувається постійний моніторинг роботи співробітників як у керівній ланці, так і на рівні рядових службовців. Результати цього моніторингу я контролюю особисто і роблю відповідні кадрові висновки. При кадровому відборі діють два рівнозначних критерії - бездоганна репутація людини і його професійні здібності. Це передумови якісної роботи ДФС. Наше завдання - позбутися стереотипів, які часто супроводжують роботу служби. Замість корумпованості - принципове виконання законів і особиста чесність, замість бюрократії - швидкий і дієвий сервіс, замість конфлікту з підприємцем – дружнє ставлення і максимальна допомога. Виконавши ці завдання, ми створимо державну установу європейського типу, яка буде орієнтована на клієнта і одночасно стане гарантом дотримання законності у фіскальній сфері.

- За мірками чиновницької служби ви досить молода людина. У багатьох така молодість викликає асоціації з мажорами і так званою «золотою молоддю». Вам доводилося зіштовхуються з такою оцінкою?

- Я виріс у простій родині і жодного стосунку до мажорів не маю. Моя мама - лікар з більш ніж 20-річним стажем, батько - середній підприємець. Вдячний батькам за гарне виховання і моральні принципи, які вони мені прищепили, але зараз добиваюся всього в житті сам. Що стосується молодості, то це не недолік, а, навпаки, моя перевага, можливість подивитися на ситуацію свіжим поглядом і ухвалити нешаблонне рішення.

- Вам вдалося за ці місяці знайти спільну мову з колективом Миколаївської ДФС?

- Вважаю, що так. Той факт, що я не вживаю спиртне і не палю, можливо, створює певні труднощі в особистісній комунікації, але це компенсується за рахунок інших факторів. Мій вибір стилю життя обумовлений тим, що я людина віруюча і намагаюся керуватися християнськими заповідями. Тому в людях ціную чесність, чуйність, відповідальність, працездатність і сам намагаюся максимально часто проявляти ці якості. Що стосується способу життя, то невід'ємна його частина - це спорт. Я серйозно захоплююся шахами і волейболом, є кандидатом у майстри спорту. Крім того, маю звання майстра спорту зі стрільби з дрібнокаліберної гвинтівки. Приємно, що в Миколаєві знайшов спортивних однодумців. Наприклад, наші співробітники успішно виступили на спартакіаді й зайняли почесне третє місце. Один з моїх колег Дмитро Ніколаєв багатократний чемпіон Європи та України з кіокушин карате. Такі спільні захоплення зближують колектив і допомагають досягати головних цілей в роботі - створення відповідального суспільства рівних умов і рівних можливостей для усіх законослухняних громадян.

Прес-служба Миколаївської ДФС
Реклама

Читайте також: