«Ми не допустили, щоб ворог лишив Миколаїв без води», — Дуденко заявив, що дії мерії та ОВА врятували місто від кризи
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
8:35, 31 серпня, 2023
Директор комунального підприємства «Миколаївводонал» Борис Дуденко заявив, що завдяки спільним зусиллям представників міської та обласної влади в місті вдалось вирішити питання з водопостачанням, аби Миколаїв не опинився на межі вимирання.
Про це Борис Дуденко розповів в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ».
Посадовець нагадав, що технічна вода, яка подається в місто, руйнує труби, тому деякі миколаївці можуть іноді спостерігати нетиповий колір та відчувати неприємний присмак води.
— Сьогодні дійсно вода технічна, результат її дії призводить до тих публікацій, які з'являються в пресі, коли біжить жовта, зелена вода. Я також живу в багатоквартирному будинку, і в мене також однакова система, як в усіх, я також спостерігаю той чи інший колір та присмак води. Хочу нагадати, що в країні війна, ворог проти нас застосував вид нової зброї — залишити місто Миколаїв без води. Я вважаю, що ми справились з цим питанням разом з мерією і ОВА, ми врятували місто. Ми втримали місто від того, щоб воно вимерло, тому що ми розуміємо, що без води життя не існує, – зазначив Борис Дуденко.
Він розповів, що використовує технічну воду в побутових цілях та для особистої гігієни.
— Не зважаючи на це, ми подаємо воду, нею сьогодні можна користуватись. Я користуюсь цією водою для всіх господарсько-побутових потреб, для гігієни, я цією водою чищу зуби, але приготування їжі та пити її заборонено, – додав він.
Нагадаємо, найближчим часом миколаївцям не розпочнуть подавати питну воду. Мер міста Олександр Сєнкевич повідомив про проблеми з водозабезпеченням у Кривому Розі після підриву Каховської дамби.
Як відомо, 2 квітня 2022 року в результаті бойових дій було зруйновано станцію водозабору біля Дніпра.
Після звільнення Херсону, місто Миколаїв відремонтувало пошкоджені труби та почало давати містянам питну воду. Однак про це дізналися російські війська та знову зруйнували водозабір. Миколаївці почали користуватися солона вода з Дніпро-Бузького лиману.
Після цього, приблизно за місяць до руйнування Каховської ГЕС, у Миколаїв змогли відновити процес подання питної води. За словами мера Олександра Сєнкевича, про це навіть ніхто не знав. Руйнування Каховської ГЕС внесло негативні корективи. Було зруйновано точку забору з Дніпра.
Зараз вода в системах централізованого водопостачання міст Миколаїв та Снігурівка не придатна для питних потреб, приготування їжі, миття посуду, овочів, фруктів, гігієнічних процедур. Проте її можна використовувати для господарсько-побутових потреб.
Більше інформації про те, чим загрожує містянам вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі – у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».
Раніше повідомлялося, що з державного бюджету збираються виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві. Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у Миколаєві доведеться міняти всю систему водопостачання.
У водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.
Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.
Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.
Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.
Останні новини про: Водопостачання