• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 8.1°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 8.1° Похмуро

«Закритий фонд», таємничі підвали та колекція стародруків: містянам показали залаштунки головної миколаївської бібліотеки

Містянам розкрили таємниці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, яка відкрила доступ до свого «нульового» підвалу та інших таємничих закутків, де зберігаються 300-літні раритетні книжки. 

Це стало можливим завдяки проведенню дослідницької екскурсії «ПРОщо: залаштунки миколаївської бібліотеки», яка пройшла в межах Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: MEMORY, повідомляють в міськраді.

— Одне з наших професійних захворювань — це алергія на книжковий пил. Вона у нас є. І зараз ви теж це відчуєте, — звернулась до учасників екскурсії Вікторія Агаркова, директорка бібліотеки.

За її словами, будівля бібліотеки вабить своїм незвичним плануванням, де легко заблукати. Адже з фасаду це 3-поверховий будинок, а в середині цілих 7 поверхів, які закриті для звичайних відвідувачів.

Реклама

На найнижчому з них зберігаються рідкісні краєзнавчі видання. Це понад 1000 книжок, які пов’язані з історією міста. Зокрема, частину цієї колекцію отримали у спадок від ліквідованих бібліотек Штурманського училища та Маріїнської гімназії в Миколаєві. Є й такі, що дарували установі у різні часи. Зокрема, після смерті Микола Аркаса його дружина передала в дар бібліотеці 47 книжок свого чоловіка.

Також є колекція стародруків. Це понад 700 примірників рідкісних видань до 1830 року. При чому, кожна з назв представлена лише в єдиному екземплярі. Найстаріше видання зібрання — франко-італійський словник 1686 року.

Загалом бібліотечна колекція старовинних видань до 1917 року налічує понад 50 тисяч примірників. Це не лише книжки, а й періодика (старовинні газети й журнали).

Також бібліотека має спеціальний «закритий фонд», як вони самі його називають. До нього увійшли російськомовні видання, що надруковані у росії. Зокрема, це наукова література, а також газети і журнали. Хоча ці видання поступово видаляють з картотеки та інших каталогів.

— Це дуже тривалий процес. В цьому напрямку ми з минулого року працюємо і ще навіть до половини не дійшли... Ми їх зберігаємо суто з історичної точки зору. Це російські наукові видання. Так званий «закритий фонд». Тобто якщо вам потрібно попрацювати з умовним виданням російською мовою, ви заповнюєте відповідну форму, і ми вам надаємо дозвіл працювати із цим виданням в бібліотеці, — каже Вікторія Агаркова.

Захід організувала Платформа MY ART у партнерстві Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки Zagoriy Foundation.

Нагадаємо, у Миколаєві з нагоди святкування Дня міста стартував фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week.

Реклама

Читайте також: