Нащадки данського магната чекали 100 років, щоб продати його колекцію вартістю $72 млн
- Марія Хаміцевич
-
•
-
23:41, 24 квітня, 2024
Нащадки данського масляного магната Ларса Еміля Брууна продадуть його колекцію із 20 тисяч предметів вартістю 72 мільйони доларів.
Вони не могли зробити це 100 років, адже чоловік заповів, що вона має залишатися недоторканою протягом століття, пише Bloomberg.
Як зазначає видання, Перша світова війна залишила глибокий слід у памʼяті Ларса Еміля Брууна, тому він з обережністю ставився до збереження культурної спадщини Данії. Це спонукало його створити власну колекцію, яка мала стати резервною копією Королівської данської колекції монет і медалей.
«Це був своєрідний захист на випадок, якщо з існуючою колекцією щось станеться», — пояснив Браян Кендрелла, президент американської компанії Stackʼs Bowers, яка проводить аукціони, продаючи рідкісні екземпляри грошових валют.
Він вирішив, що якщо через 100 років національна колекція залишиться неушкодженою, його власну можна буде продати на аукціоні. Отримані кошти він заповів своїм нащадкам.
Протягом цього часу доступ до неї мали лише науковці, які зверталися з офіційним запитом, додав Браян Кендрелла.
Експерти Stackʼs Bowers досі складають каталог колекції Брууна. За попередніми оцінками компанії, колекція налічує близько 20 тисяч предметів, зокрема 15 тисяч монет, 4 600 медалей і жетонів, 330 банкнот та 1 800 найменування книг (є і багатотомні видання). Монети та купюри походять переважно із Скандинавських країн.
Вартість цієї колекції становить 500 мільйонів датських крон (72 мільйони доларів), що відповідає сумі страхування. Кендрелла зазначає, що хоча страхувальні оцінки можуть бути завищеними, у цьому випадку «ціна є доволі обґрунтованою».
Через значний обсяг і специфічну тематику колекції, Stackʼs Bowers ще не визначилися з форматом аукціону та його цільовою аудиторією. Предмети продаватимуть протягом наступних кількох років.
Читайте також у матеріалі «НикВести», як миколаївські музеї переживають війну. З перших днів великої війни миколаївським музеям довелося рятувати свої експонати від обстрілів та можливої окупації міста. Музейники розуміли, що росіяни намагатимуться знищити українську ідентичність та історію. Тому у безпечні місця евакуювали експонати трьох найбільших музеїв міста: художнього імені Василя Верещагіна, обласного краєзнавчого та суднобудування і флоту.
Останні новини про: Данія