• субота

    23 листопада, 2024

  • 11.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 23 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 11.8° Похмуро

У Степівській громаді батьки вимагають облаштувати укриття та відкрити школи

У Степівській громаді, що на Миколаївщині, 11 серпня відбулося засідання спільних комісій сільради. Представники влади обговорили звернення мешканців  та розповіли про стан укриттів в школах і садках громади.

Про це повідомляють «НикВести».

Небайдужі мешканці громади наполягають на відкритті навчальних закладів. Зокрема, за три дні жителі Степового зібрали 200 підписів з вимогою облаштувати укриття у місцевих навчальних закладах і дозволити їм працювати очно. 

— Ми хочемо, щоб наші діти здобували нормальну та якісну освіту й виростали в колективі, бо діти – це наше майбутнє. У разі відмови у позитивному розв'язанні цього питання, просимо  надати копії усіх документів зі звітами стосовно виділених коштів на укриття з усіма додатками до них про зроблену роботу зі створення безпечних умов у нашому закладі, — сказала мешканка села Наталя на засіданні комісій сільради.

Жителі Михайлівки також наполягають на відкритті школи. Наразі вони зібрали понад 100 підписів. Також вони виступають проти простого укриття на першому поверсі закладу, яке наразі облаштовують в школі.  Михайлівці вважають, що сільрада має побудувати або встановити окреме укриття на території закладу.

— Мешканці громади проти того, щоб діти їздили в сусіднє село на навчання. Це не тільки школи, а й садочки. Хто буде відповідати тоді за безпеку наших дітей?. Відповідальність за дітей несемо тільки ми, батьки. Альтернативне укриття, яке в нас є —  це просто смішно, так не має виглядати безпечне бомбосховище. Там просто забиті вікна мішками з піском. Батьки просять виділити гроші на будівництво укриття, і ні в якому разі не альтернативного, а саме бомбосховища, — наголосила жителька села Олена.

Зі слів депутатки Степівської сільради Тетяни Тетенькіної, пів року тому на облаштування простих укриттів в громаді були виділенні майже три мільйона гривень. Разом з тим, сільрада виділила кошти на розробку проєктно-кошторисної документації з будівництва капітального укриття. Вона звинуватила виконавчі органи місцевої влади у бездіяльності, оскільки кошти виділені, а проблема досі не вирішена.

— Депутати тут працюють, але звітів про виконану діяльність в «Прозорро» немає. Тому, питання чому так, якщо гроші є? Це недопрацювання не депутатів, а керівників відділів освіти, — доповіла Тетяна Тетенькіна.

Як розповіла  директорка Михайлівського ліцею Тетяна Ракоча, працівники навчального закладу  знаходять будь-які можливості, аби створити  безпечний простір для учнів, адже школа не має придатного для укриття підвалу.

— З цього приводу ми зверталися до працівників ДСНС, які надали рекомендації.  Вони сказали, що перші поверхи, при виконанні певних умов, можуть використовуватися як укриття. Ось, наприклад, у Веселинівській громаді, вже готують перші поверхи як укриття. Ми закупили все для сховища, але залишилися не проплачені протиударні двері через те, що нам сказали у сільраді, що рахунки десь загубилися, — каже Тетяна Ракоча.

За словами секретаря сільської ради Віктора Федька, великою проблемою в Миколаївському районі є необлаштовані бомбосховища. На його думку, ситуація у Степівській громаді щодо укриттів краща, ніж в інших, але дозвіл на відкриття навчальних закладів поки отримати не вдалося.

— Працівники ДСНС сказали, що з перших поверхів, де немає підвальних приміщень, можна зробити бомбосховища. Треба дотриматися правила двох стін та обгородити все мішками. Водночас Держпродспоживслужба наголосила, що перші поверхи не будуть відкривати. На запит щодо відкриття сховищ служба відповіді не дає, — сказав секретар Степівської громади.

Він нагадав, що з держбюджету на облаштування укриттів у навчальних закладах Миколаївщини було виділено 102 мільйона гривень, однак Степівська громада не отримала з цих коштів жодної копійки. Віктор Федько додав, що в окрузі є великий навчальний заклад — Михайлівська школа, де навчаються 210 учнів, батьки яких хочуть, аби діти відвідували заклад. 

— До нашої громади нічого не надійшло з цих коштів. Також є бомбосховище у Будинку культури, проте воно ще з радянських часів, укриття в ганебному стані. У цьому питанні у нас все неорганізовано. Якщо надалі не вирішиться це проблема, будемо їхати в обласну військову адміністрацію, — зазначив Віктор Федько.

Як доповідала депутатка Степівської громади Людмила Колодзійська, питання укриттів абсолютно неналагоджені у громаді.

Перш за все не налагоджена робота відділу освіти. Роботи зовсім немає. Пісок, які закупили на такі бомбосховища, не сертифікований. Також мені відомо, що працівники дитячих садочків за власні кошти купують бензин.  А куди поділися 6 тонн, які були закупленні, але так і не дійшли до людей? Я не бачу вирішення ситуації. Багато  є порушень, на які хотілося би звернути увагу військової нашої адміністрації. Чому так у нас відбувається? Лише одна медицина, — у нас працює і прозоро веде всі звіти,— підсумувала депутатка.

За її словами звітів щодо укриттів не було отримано від жодного представника виконавчої влади. На засіданні комісій вирішити проблему так і не вдалося, тож місцеві депутати планують виносити її на рівень обласної військової адміністрації. 

Як відомо, Миколаївська область стала однією з шести областей України, де найгірший стан укриттів. За словами Віталія Кіма, найбільший відсоток занедбаних сховищ саме в обласному центрі.

Нагадаємо, що в Миколаєві на ремонт та оснащення укриттів з міського бюджету виділили понад 70 мільйонів гривень. Проте міський бюджет Миколаєва не отримає фінансування зі 102 мільйонів на ремонт захисних споруд у школах та дитсадках, які Кабмін виділив для Миколаївської області.

Раніше повідомлялося, що розпочати навчальний рік в очному форматі в Миколаївській області можуть близько 150 шкіл. Однак чи будуть вони працювати офлайн вирішуватимуть виключно батьки учнів.

Реклама

Читайте також: