На Миколаївщині всього 30% шкіл мають укриття і зможуть навчати дітей офлайн, — Трайтлі
- Юлія Ткач
-
•
-
10:40, 17 серпня, 2022
Розпочати навчальний рік в очному форматі в Миколаївській області можуть близько 150 шкіл. Однак чи будуть вони працювати офлайн вирішуватимуть виключно батьки учнів.
Про це в інтерв’ю ТРК «НІС-ТВ» розповів профільний заступник голови Миколаївської ОВА Олександр Трайтлі.
Він відзначив, що на Миколаївщині 153 школи з 448 мають укриття, які дозволять їм працювати офлайн. Це близько 30%.
— Ми з розумінням ставимося і до волі батьків, які бояться відправляти своїх дітей у заклади. Але в першу чергу для нас безпека дітей є пріоритетом. Для цього були створені відповідні комісії з представників Державної служби з надзвичайних ситуацій, місцевих органів влади, закладів освіти, які обстежували кожен заклад на можливість проведення в ньому навчання. А також можливість евакуації у безпечне місце на випадок оголошення повітряної тривоги — або в самому закладі до найпростішого укриття, наприклад, підвалу, або наявності у радіусі 100 метрів якогось укриття. На жаль, наші заклади не проєктувалися таким чином, щоб мати подібні укриття. Тому дуже незначна кількість. Із 448 закладів освіти у нас укриття є в 153. Тобто це 30% від загальної кількості, — сказав Олександр Трайтлі.
Він додав, що остаточне рішення прийматимуть батьки школярів. Наразі триває процес їх опитування, тож поки кінцевого результату немає. Проміжний — в 21 закладі батьки погодилися на навчання в очній формі, в 41 школі — будуть викладати за змішаної форми.
— Тут є вагомий фактор — воля батьків. Якщо вони не будуть вважати за доцільне відправляти своїх дітей до шкіл і приймуть відповідне рішення на зборах, звернуться до керівництва шкіл, то така школа не повинна проводити навчання офлайн навіть за наявності укриття, — додав він.
При цьому близько 200 закладів в Миколаєві, Баштанському та Миколаївському районах області знаходяться в зонах бойових дій та радіусі ураження реактивних систем залпового вогню росіян. На таких територіях можливість офлайн-навчання навіть не розглядається.
Раніше повідомлялося, що на час війни в Миколаєві законсервують вцілілу частину будівлі школи №48 в Корабельному районі, яка постраждала внаслідок ракетного удару російських військ. Фахівці управління з надзвичайних ситуацій планують обрушити одну стіну школи, яка є аварійною і небезпечною.
Станом на початок серпня у Миколаєві пошкоджені 49 об’єктів освіти — дитсадки, школи. Чотири школи зруйновані повністю.
Понад 43 тисячі дітей у новому навчальному році планують навчатися у дистанційному форматі. Наразі у Миколаєві залишилися менш як 10 тисяч дітей, решта — виїхали.