• вівторок

    3 грудня, 2024

  • -0.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 3 грудня , 2024 вівторок

  • Миколаїв • -0.8° Похмуро

Вадим Петриченко

Вадим Петриченко

бизнес-консультант

Єланецька дорога

Це буде не ліричний есей про степ, зорі, духмяну осінь. Ні, сьогодні єланецька громада у цьому сенсі, готуючись до зими, думає зовсім про інше. Я ту розмову хочу продовжити. За участі Вікторії Москаленко, Василя Богданцева й Ольги Гуліної (в Фейсбуці нема). Люди відомі, Єланцю не чужі, а як на мене, то можуть суттєво посприяти вирішенню проблеми. Яка не така проста, як комусь здається. Мовляв, то чиновники недолугі мишей не ловлять, працювати не хочуть - треба дати їм перцю і все буде в порядку.

То хто ж винний?

Дійсно, саме так воно виглядає у форумі. Втім, маємо погодитись, що краще переформулювати: хто може (і має) у майбутньому проблему вирішити? Бо як копирсатись у минулому, хто що колись не зробив (а результат переконливо про це свідчить), то згоди не дійдемо однозначно. А як дивитись вперед, хто що може зробити у майбутньому, то тут, будемо сподіватись, здобудемо якийсь прогрес, якесь розуміння потрібних кроків.

То хто? Я думаю, що депутат райради. Зрозуміло, за допомоги та активної участі і обласного, і місцевих, тих, що вже по селах и селищах, але ж головний тягар, як видається, лягає саме на районну ланку. Чи погодяться зі мною колеги? Назвемо це тезою №1. І підемо далі.

На кого покладати надію?

Дійсно, як визначились з рівнем, то тепер переходимо до персон. Загальний перелік ви вже бачили на посиланні. Але хто з них за що відповідає? Нам же потрібні не медики і вчителі – нам потрібні шляховики. Ось вони, називається "з розвитку інфраструктури", так же?

Як хтось полінується тицьнути на посилання, то я покажу і так: 

Саркісян Валентин Шахназарович – голова

Ольховський Олександр Анатолійович – заступник

Венгер Едуард Валентинович – секретар

Хворостян Валерій Іванович

Росохатий Віталій Миколайович

Двоє особисто в контакті, а комісія в цілому – ні. Тобто, ми можемо цих депутатів залучити до розмови, це добре і це треба, але неофіційно. А ми ж хочемо побачити якийсь план роботи щодо тих доріг? Саме конкретно: що депутати будуть робити, аби в 2020 році…

Теза №2: депутатська комісія має бути представлена в Фейсбуці зі своїм планом роботи, проектами рішень, пропозиціями депутатів, аргументацією щодо тих чи інших важливих рішень, обговореннями за участі експертів адміністрації та громадськості тощо.

Як побачити комісію?

Дуже просто. На сторінці райради, де зараз є тільки одна група Єланеччина загального користування (для всіх єланчан по всіх питаннях чи пропозиціях до ради), з'являться ще п'ять груп для кожної з комісій.

Це ж підрозділи ради? Безумовно. І хоч ми зараз про дороги, але чи можуть дороги з'явитись без належної роботи бюджетної комісії? А хто буде їздити тими дорогами без доброї роботи медицини чи освіти? В раді нема зайвих підрозділів, всі важливі, всім треба дати інструменти сучасної ефективної роботи з інформацією.

Теза №3: оптимальною реалізацією тези №2 є Фейсбук-групи від сторінки райради для кожної депутатської комісії.

А фракції?

Дійсно, може ще і для фракцій передбачити групи? Видається, що це було б помилкою. Партії мають самі дбати про свої фракції. На сторінці територіальної організації. От вам наші керівні органи, от осередки по території, а от наші фракції – в районі, в області, в Києві.

Чи не забагато форумів?

Молодь не пам'ятає, а колись в області була одна газета – Прибужжя. І вистачало. Бо не було про що писати? Ні, це не було потрібно владі, щоб хтось десь писав на свій власний розсуд. А два згаданих єланецьких форуми загального користування (а ще ж і газета) створюють творчу конкуренцію, звертають увагу на різні аспекти життя громади, мають власне обличчя і у жодному разі не можуть замінити форум галузевої комісії районної ради. Те саме стосується і сторінки ради. Бо вона про дороги сказала, що мала.  Але зовсім же різні завдання стоять перед модераторами різних форумів, зовсім інші цілі переслідують ці інформаційні інструменти. Але це вже фахова розмова, для модераторів. Я їх запрошую на навчання, в тій спільноті можна і побачити багато чого корисного, і запитати, і розказати про власний досвід.

Ну от, поговорили? Ні, поки що тільки я сказав, що хотів, маємо три тези і вони підлягають обговоренню. Так, у форумах, на сторінках, можна й тут, на сайті, де кому з запрошених зручніше. Але підкреслимо, поки що йдеться тільки про формування інформаційної системи, інструменту. Як же без нього? Поки що не вдавалось. То, може, як забезпечимо ефективну комунікацію, так і побачимо перспективу?