• четвер

    26 грудня, 2024

  • Похмуро

    Миколаїв

  • 26 грудня , 2024 четвер

  • Миколаїв • Похмуро

Вадим Петриченко

Вадим Петриченко

бизнес-консультант

Депутації в ігнорації

Можна було б назвати матеріал і "Депутати в ігнорі", але мені здалось, що без англійського слова буде краще. Більш виразно. І то буде історія довга, з багатьма епізодами. Хоч я буду намагатись формулювати по суті і максимально лаконічно. Отже.

1. Тетяна Демченко

… вказала на недоліки в роботі влади - обласної і районної. Я відгукнувся. А пані Тетяна (разом із своїми колегами по фракції чи депутації) вдалась до цієї самої ігнорації. Вона не хоче ані Фейсбуку для себе, ані окремої групи для власної фракції, ані продовження розмови про ті питання, які вона підняла.

2. Еланецька райрада

…впорядкована з точки зору сучасних інформаційних технологій належним чином. Скажімо так: до звернення пані Тетяни – стандартно, а зараз вже на рівні вище середнього. Так, як жодна районна рада  в Україні. Я буду радий помилитись, знаєте відповідні приклади – підкажіть, це буде дуже корисно для єланчан. 

Справа в тому, що питання, які поставила пані Тетяна, вони ж мають вирішуватись обов'язково за участі районних депутатів. Навіть не так: вирішуватись мають саме районними депутатами. За участі обласних і народних. А в них не було належної інформаційної підтримки. Зараз, як можна побачити, є. Втім…

Як придивитись уважно, то всі ці партійні спільноти існують формально. Тобто, вони робочі, ними можна користуватись для сучасної організації роботи фракцій, але депутати вдаються – так, до ігнорації. По-перше, далеко не всі з депутатів райради є у Фейсбуці (як бути точним, то тільки 38%). По-друге, ті, що вже є в системі, не хочуть братись за модерацію власних форумів. Тобто, вступати в права власників і розпорядників тих інформаційних ресурсів. 

Одна з проблем, що про неї писала пані Тетяна, одержала спеціальний ресурс підтримки. Втім, без депутатів він такий саме мертвий, як і ті партійні групи. Які, звісно, виглядають ключовим, критичним елементом всієї інформаційної системи.

3. Київські й миколаївські партійні офіси

… підхід до справи пані Тетяни підтримали. Ігнорують свої новонароджені структури районної ланки. Не прислали фахівців, не висловили підтримки навіть символічно. Може не хочуть, може заклопотані більш важливими ділами. Втім, результат саме такий.

4. Дорожня карта

Що ж робити з тими ігнорантами? Маю пропозиції.

До Тетяни Демченко. Будь ласка, пані Тетяно, заходьте в Фейсбук, показуйте землякам добрий приклад. І далі згідно з планом роботи, що я його пропоную депутатам районним.

До Вікторії Москаленко і Василя Богданцева. Будь ласка, шановні лідери представницької демократії, подумайте разом з активом своїх рад над тим, щоб чітко і недвозначно сказати депутатам про те, що вміння користуватись комп'ютером – це не чиясь забаганка, не особиста чи приватна справа, це обов'язок депутата. Я не думаю, що тут варто приймати якісь документи, це буде виглядати, може, смішно, як не ганебно. Але ж і миритись з тим, що депутати, а надто обласної ради, подають такий поганий приклад не можна.

До єланецьких депутатів. Колеги, будь ласка, прокидайтесь до опанування нових технологій. Без них ми не вирішимо багатьох і багатьох проблем району. І з ними це буде важко, але без них абсолютно безнадійно. Пропоную вам навчальний план (будемо вважати, що за мотивацію відповідають керівники рад; вони, між іншим, подають вам особистий приклад, скористайтесь). Отже, як діло тільки в тому, щоб навчитись, то ми з цим впораємось.

4.1 Акаунт Фейсбуку

Або реєстрація в системі. Бачу тут два варіанти – обирайте. 

Перший з колегою, родичем або просто будь-яким знайомим, що, як ви знаєте, вправно користується комп'ютером (або телефоном?). Другий з будь-яким працівником адміністрації, ради, бібліотеки, школи, що вам знайомий чи й незнайомий дотепер. Вам ніхто не відмовить в тому, щоб допомогти і витратити на вас п'ять хвилин свого часу.

П'ять хвилин? І ми про це тут так довго розмовляємо? Ні, це в тому випадку, як у вас вже є електронна пошта. А як нема? Ну тоді десять. П'ять на пошту і п'ять на Фейсбук.

4.2. Голова ради

Перший крок: знайти у Фейсбуці Василя Богданцева і встановити з ним дружній зв'язок. Це просто формат інформаційного контакту з якоюсь людиною і оскільки ми обговорюємо питання роботи районної ради, то це перша і головна для вас людина. Ну а всі інші знайомі (і поки що незнайомі) –подумайте, які можливості! А ви ними не користались. Раніше, тепер вже долучились до цивілізації.

4.3 Навчальна група

Називається "Опановуймо Фейсбук". Тепер, як вже маєте акаунт, то можете її за цією назвою знайти і в неї записатись. Побачите там багато чого цікавого, можна почитати, а можна й запитати. Прямо там, вам дадуть відповідь колеги, що, може трохи раніше мали такі саме запитання, а може я. Відчуєте, що у вас є підтримка, дружнє плече, можна спиратись і впевнено дивитись у майбутнє.

4.4 Партійна група

Ставите Фейсбуку запитання про "Єланець. Райрада". І він показує вам всі партійні форуми, в які варто, я думаю, записатись всім депутатам.

Бо ми ж не маємо секретів, ми навпаки, хочемо прозорості роботи фракцій і ефективної комунікації депутатів. Як з виборцями, так і з іншими депутатами. Відтак варто всім депутатам бути присутніми в усіх партійних групах. Зрозуміло, поводити себе там чемно, ну про це, мабуть, депутатам нагадувати не варто?

А на закуску – прохання до єланчан, що є користувачами двох загальних форумів (1751 і 1245 учасників): знайдіть, будь ласка, свого знайомого серед неофейсбучених депутатів. І запитайте його, чого так? Ні, чемно, не треба його якось там агітувати чи мотивувати (то, я сподіваюсь, зроблять керівники представницьких органів). Просто спитайте. Тим більше, як ви голосували за його партію.