• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 5.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 5.8° Похмуро

На саміті G20 Зеленський запропонував додати до зернової угоди миколаївські порти

Президент України Володимир Зеленський запропонував розширити зернову угоду на порти Миколаєва та «Ольвія» у Миколаївській області.

Про це він сказав, виступаючи перед учасниками саміту «Групи двадцяти».

Президент також відзначив, що угода щодо експорту зерна з України має набути безстрокового характеру.

— Завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове подовження, незалежно від того, коли закінчиться війна. Право на їжу – це фундаментальне право кожної людини у світі, — сказав він.

Реклама

Володимир Зеленський додав, що Україна може наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього необхідно включити до зернової угоди порти Миколаєва та «Ольвія» у Миколаївській області

— Україна з липня експортувала понад 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти Миколаєва та Ольвія у Миколаївській області, — сказав Володимир Зеленський.

Також він закликав всі країни, зокрема, лідерів G19 (G20 за виключенням РФ, — прим.), приєднатися до ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим.

—  Ця ініціатива – Grain From Ukraine – уже нами започаткована. І перше судно Nord Vind виходить у Ефіопію. На борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік. Може бути багато таких суден з України, а отже, багато людей у бідних країнах, які врятовані від голоду. Україна може експортувати цьогоріч 45 мільйонів тонн продовольства. І хай суттєва частина буде спрямована тим, хто страждає найбільше. Що конкретно ми пропонуємо? Кожна країна може долучитися з конкретним внеском і стати співтворцем перемоги над голодом і продовольчою кризою, — наголосив президент.

Відзначимо, що Миколаїв не міг приєднатися до «зернової угоди» через близькість до фронту. Раніше повідомлялося, що це питання буде розглянуто тільки у випадку суттєвих змін на південному напрямку по лінії зіткнення.

Українська армія з початку минулого тижня звільнила на півдні 179 населених пунктів. Загалом під український контроль повернули 4,5 тисячі квадратних кілометрів території.

Протягом останніх днів Сили оборони півдня досягли значних успіхів по деокупації Миколаївської та Херсонської областей. 10 листопада було звільнено Снігурівку Миколаївської області, а 11 листопада — Херсон та частину Херсонської області на правому березі Дніпра. Ці території були окуповані російською армією з березня 2022 року.

Таким чином Миколаїв нарешті позбувся статусу прифронтового міста. 

Реклама

Читайте також: