Компенсація за пошкоджене житло: в ДЖКГ Миколаєва заявили, що за кошти від держави можна без проблем купити нову квартиру
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
15:20, 28 жовтня, 2023
За кошти, які надаються в якості компенсації за знищене чи пошкоджене внаслідок бойових дій майно, на ринку нерухомості можна придбати нове житло без жодних проблем.
Про це заявив директор департаменту ЖКГ Миколаєва Дмитро Бездольний, повідомляє кореспондент «НикВести».
Дана заява пролунала в контексті звинувачень місцевих жителів в тому, що через втрату власного житла, яке в подальшому скоріше за все буде демонтовано, люди можуть залишитись без належних виплат від держави.
У відповідь на це в ДЖКГ заявили, що неодноразово пояснювали та проводили зустрічі із власниками квартир, зокрема, по вулицям Крилова, 54, та Пограничній, 43, та розповідали про розміри виплат, які вони можуть отримати.
— Є державні програми компенсацій за пошкоджене чи знищене майно. Ми проводили зустрічі з обома будинками, надавали варіанти, які вони можуть отримати в якості компенсації. Ми навіть робили розрахунок того, що отримають мешканці цих двох адрес. Заяви про те, що за ці кошти нічого не можна купити, не відповідають дійсності. За ту вартість квадратного метра, що пропонує держава, без проблем можна знайти житло на вторинному ринку, — каже Дмитро Бездольний.
Заступник директора департаменту Ігор Набатов розповів про процес розрахунку суми, яку можуть отримати миколаївці. Так, наприклад, за однокімнатну квартиру власники можуть отримати сертифікат на 740 тисяч гривень, на двокімнатну трохи більше мільйону, а за трикімнатну 1 мільйон 420 тисяч.
— Розрахунки здійснюються відповідно до вимог постанови 600, яка чітко визначає формулу, за якою визначається сума компенсації, яка надається співвласникам у випадку руйнування майна. При цьому, сама постанова визначає два варіанти подій. Безпосередньо, формулу з урахуванням коефіцієнтів, які існують в самій постанові: регіону, року забудови, кількості кімнат. Якщо застосування цієї формули призводить до того, що показник, який виходить, нижче, ніж показник опосередкованої вартості закупівлі, помножений на площу, є нижче, тоді застосовується показник опосередкованої вартості. Показники визначаються на рівні Мінрегіону щоквартально. На початку 2023 року він складав трохи більше 20 тисяч, пізніше 20 800. Станом на 1 липня він складає 21 156 гривень. За показником, що діє сьогодні, на Крилова, 54, де 1-, 2-, 3-х кімнатні квартири, середня площа яких 35, 50 та 67 квадратних метрів відповідно. Якщо помножити показник на ці значення, то жителі могли б отримати сертифікат на однокімнатну квартиру 740 тисяч гривень, по двокімнатній — 1 мільйон 64 тисячі гривень, по трьохкімнатній — приблизно 1 мільйон 420 тисяч гривень. Це ті цифри, які можна використовувати і мати можливість купити квартири, — додав Ігор Набатов.
Наразі комісія міськради, яка приймає заяви, вже має декілька звернень від жителів з кожного будинку.
Нагадаємо, в Департаменті житлово-комунального господарства Миколаєва заявили, що жителі напівзруйнованих будинків по Крилова, 54, та Пограничної, 43, в разі небажання давати згоду на демонтаж, можуть втратити будь-який шанс на подальше відновлення.
Про відмову власників квартир щодо демонтажу повідомлялось ще в середині жовтня.
Пізніше міський голова Олександр Сєнкевич пояснив, страх місцевих зумовлений тим, що їхні земельні ділянки можуть стати об'єктом будівництва маєтків.
Як відомо, удар по будинку Крилова, 54, трапився у вересні 2022 року. Тоді по будинку вдарили ракетами типу С-300.
Останні новини про: Департамент ЖКГ