США поставлять Україні ракети RIM-7 Sea Sparrow, їх вперше запускатимуть з «Буку», – Politico
  • середа

    17 грудня, 2025

  • 2.1°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 17 грудня , 2025 середа

  • Миколаїв • 2.1° Похмуро

США поставлять Україні ракети RIM-7 Sea Sparrow, їх вперше запускатимуть з «Буку», – Politico

RIM-7 Sea Sparrow (скриншот)

У новий пакет американської військової допомоги Силам оборони України вперше увійдуть зенітні ракети RIM-7 Sea Sparrow із радіолокаційним наведенням, які можна запускати з моря або суші для перехоплення літаків чи крилатих ракет.

Про це з посиланням на джерела пише Politico, передає ЛІГА.net.

За словами двох джерел, знайомих із цим питанням, українським військовим вдалося прилаштувати пускові установки «Бук» радянського виробництва для запуску «Морських горобців».

Реклама

Досі Тайвань був єдиним, хто використав версію цих ракет наземного базування.

RIM-7 Sea Sparrow – керована корабельна зенітна ракета малої дальності з напівактивною радіолокаційною головкою самонаведення, розроблена на початку 1960-х на базі ракети класу «повітря – повітря» AIM-7 Sparrow, прийнята на озброєння 1976-го. Вироблялася Raytheon. Маса ракети ~230 кг, довжина – 3,64 м, діаметр – 203 мм, розмах крил – 1,02 м. Мінімальна дальність стрілянини – 1,5 км, максимальна – 20-30 км, висота враження – від 6 м до 15 240 м. Маса бойової частини – 40,5 кг, швидкість польоту – >3,5 Мах.

Військово-морські сили США та багатьох союзників використовують версію, яка встановлюється на кораблях.

У цей пакет допомоги Україні та союзникам на східному фланзі НАТО на суму $3,8 млрд, про який влада США оголосить 6 січня, увійдуть 50 БМП Bradley для ЗСУ. Загалом для України передбачено $2,25 млрд допомоги (включно зі 155-мм артилерійськими снарядами). Вона також отримає $225 млн військового фінансування.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems