Понад 60% українців негативно ставляться до проведення виборів під час війни, — опитування
- Марія Хаміцевич
-
•
-
18:51, 12 жовтня, 2023
63,8% опитаних українців негативно ставляться до ідеї проведення загальнонаціональних виборів в країні до завершення війни, та тільки 15,1% громадян — позитивно, 21% — не визначилися.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
6% тих, хто підтримує ідею проведення виборів під час війни, вважають, що це необхідно для підтримки демократії в країні. Продемонструвати світові, що Україна є демократичною державою необхідно для 5,4% опитаних. 5% громадян вважають, що вибори необхідні для зміни влади або принаймні її оновлення (навіть якщо при владі залишаться ті ж самі політичні сили, що й зараз).
На думку ще майже 5% українців проведення виборів сприятиме розгортанню дискусії в суспільстві про наявні проблеми в країні й шляхи їх вирішення.
Негативне ставлення до проведення виборів під час війни найчастіше обґрунтовується тим, що в країні немає грошей на вибори (так вважають 36% всіх опитаних), тим, що українське законодавство не дозволяє проведення виборів у період дії воєнного стану —32%.
На думку 31% громадян буде проблематично забезпечити безпеку учасникам голосування. 29% опитаних вважають, що під час воєнного стану неможливо дотримуватись стандартів демократичності виборів через тимчасове обмеження політичних прав і свобод громадян.
26% — неможливо організувати голосування на тимчасово окупованих територіях. 24% вважають, що виникнуть проблеми для голосування тимчасово переміщених осіб, українських біженців за кордоном, а на думку 22,5% громадян неможливо організувати голосування військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у місцях бойових дій.
Також 14% називають як мотив негативного ставлення те, що у випадку, якщо буде дозволене онлайн голосування, російські спецслужби зможуть втрутитися в процес голосування, 13% — що існує небезпека посилення внутрішньополітичних конфліктів та ухвалення популістських рішень в умовах війни, 11% — що можливе тимчасове скасування воєнного стану під час війни для проведення виборів негативно позначиться на безпеці та обороноздатності країни, 9% — що члени виборчих комісій, офіційні спостерігачі та кандидатів на виборні посади можуть бути мобілізовані.
У випадку, якщо вибори все ж відбудуться, 15% відповіли, що голосуватимуть на них за вже наявні політичні партії, 24% — за новостворені політичні сили (якщо такі будуть), але відносна більшість (31%) відповіли, що для них не матиме значення, чи новостворена це партія, чи вона існувала й раніше.
Натоимість на прикінці серпня цього року, сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем зазначив, що попри війну, у 2024 році в Україні мають відбутися вибори.
Як раніше повідомлялось, Володимир Зеленський заявив, що балотуватиметься у президенти, якщо вибори відбудуться під час війни.
Останні новини про: Опитування