• неділя

    22 грудня, 2024

  • 2.7°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 грудня , 2024 неділя

  • Миколаїв • 2.7° Похмуро

Нардеп Гайду: проблеми агросектору мають бути почуті у світі

Голова Комітету Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду обговорив під час зустрічі з представниками Комітету з питань сільського господарства та розвитку села Європарламенту підтримку аграріїв, труднощі з експортом, розвиток сухопутних маршрутів та допомогу в розмінуванні полів. 

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України

Парламентар зазначив, що наразі українські аграрії страждають від постійних ракетних обстрілів, зруйновану сільськогосподарську інфраструктуру тощо.

— Це лише невелика частина проблем нашого аграрного сектору. Однак однією з найголовніших залишається питання труднощів з експортом. Для нас важливо, аби аграрії могли безперешкодно вивозити продовольство, адже це питання стимулювання української економіки та забезпечення продовольчої безпеки, — зазначив Олександр Гайду. 

Реклама

Голова Комітету додав, що необхідно шукати шляхи пришвидшення та спрощення вивезення нашого продовольства. Наприклад, нещодавно контроль тих вантажів, що рухаються з українсько-польського кордону до литовських портів, проходитиме в пришвидшеній процедурі. А саме — ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль вантажі проходитимуть безпосередньо в порту Клайпеда, зауважив Олександр Гайду.

— Ще одна велика проблема — замінування. Великі площі полів забруднені вибухонебезпечними предметами. Тому для українських аграріїв важлива підтримка європейської родини та впевненість у тому, що цивілізований світ буде сприяти посиленню підтримки саме в напрямі гуманітарного розмінування, — відзначив Олександр Гайду. 

Крім того, сторони обговорили процес імплементації європейських норм до українського законодарства, зокрема, у аграрній та земельній сферах.

— Ми підтримували та будемо підтримувати Україну в боротьбі проти Росії. Ваша держава — гарант продовольчої безпеки, тому для нас важливо, аби ми знали про проблеми українського агросектору задля їхнього вирішення, — зауважив голова Комітету з питань сільського господарства та розвитку села Європарламенту Норберт Лінс.

Раніше Олександр Гайду повідомив, що протягом повномасштабного вторгнення агросектор зазнав прямих збитків на суму 8,7 мільярдів доларів. До них відносяться втрати сільськогосподарської техніки, тваринництва, багаторічних культур, виробництв, готової продукції тощо. При цьому непрямі втрати орієнтовно складають 31,5 мільярдів доларів.

Реклама

Читайте також: