Кабмін вніс зміни до Методики визначення заборгованості за різницею в тарифах
- Новини України
-
•
-
- Катерина Середа
-
•
-
5:51, 13 жовтня, 2022
Як повідомляє Урядовий портал, відповідне рішення уряд прийняв у ході засідання 12 жовтня.
— Компенсація заборгованості з різниці у тарифах – це один із елементів забезпечення фінансової спроможності підприємств теплопостачання у період опалювального сезону 2022/2023 рр., здійснення ними розрахунків за природний газ. Отримання компенсації дозволить підприємствам сплатити борги за спожиті енергоносії. Таке важливе рішення уряду спрямоване не лише на підтримку теплопостачальних підприємств, а й на забезпечення безперебійних послуг споживачами, — зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
За словами міністра, уряд передбачив норму, яка дає змогу не зменшувати обсяг різниці в тарифах для тих підприємств, які отримували підтримку з місцевих бюджетів.
Таким чином, зміни у Методиці передбачають:
- перенесення дати врегулювання заборгованості за різницею в тарифах для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення та встановлення нових періодів для розрахунку різниці у тарифах;
- визначення можливості розрахунку заборгованості за різницею у тарифах для таких категорій споживачів, як «релігійні організації» та «інші споживачі";
- визначення умов розрахунку обсягу заборгованості за різницею у тарифах у разі отримання підприємством трансфертів із державного бюджету або місцевого бюджету на фінансування видатків, безпосередньо пов'язаних з операційною (основною) діяльністю підприємства;
- особливості розрахунку фактичних витрат суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію комбінованим способом.
Як нагадують у Кабміні, раніше було оновлено Типове положення про територіальну комісію щодо погодження заборгованості за різницею в тарифах.