Жителі Миколаївщини оцінили область, як одну з найгірших за якістю життя
-
- Альона Коханчук
-
•
-
10:45, 26 лютого, 2025
Опитування показали, що по Україні за рік погіршилась якість життя. Миколаївщина потрапила до регіонів з найнижчим індексом місцевого благополуччя.
Про це свідчать результати опитування дослідницької лабораторії Rating Lab, пишуть «МикВісті».
Дослідницька команда з’ясувала як змінилося благополуччя в регіонах України у 2024 році та включила в дослідження новий компонент — міграційні настрої населення.
Індекс місцевого благополуччя оцінює якість життя за п’ятьма ключовими компонентами: емоційне сприйняття, рівень цивільної безпеки, стан освіти та медицини, впорядкованість населеного пункту та економічні можливості.
Загальне зниження індексу свідчить не лише про локальні проблеми регіонів, а й про загальну тенденцію зниження якості життя в Україні. У 2024 році середній показник ІМБ знизився з 0,08 (у 2023 році) до -0,01 за шкалою від -3 до +3.
«Це сигналізує про погіршення якості життя та може впливати на зростання міграційних настроїв», — зазначають у Rating Lab.
Найвищі показники ІМБ мають Київ (0,7), Харківська (0,4), Львівська (0,3) та Волинська (0,3) області.
Найнижчі оцінки отримали Херсонська (-1,1), Кіровоградська (-1,0), Запорізька (-0,6), Сумська (-0,4) та Миколаївська (-0,4) області.
«Показник емоційного комфорту знизився з 0,68 до 0,45. Тобто падає психологічний комфорт, і люди все менше ідентифікують себе зі своїми містами/селами», — йдеться у повідомленні.
Економічний індекс залишається негативним (-0,83), проте бачимо покращення у сприйнятті доходів та пошуку роботи.
Також фахівці дослідили міграційні настрої населення. Так, 25% українців часто замислювалися про переїзд за кордон, серед молоді цей показник сягає 40%.
Найбільший рівень міграційних настроїв — у Закарпатській, Чернівецькій областях та Києві.
Опитування проводилось у період з 24 листопада 2024 по 8 грудня 2024. Метод опитування: CAWI (Computer-Assisted Web Interview) — онлайн-опитування через месенджери та соціальні мережі. Було опитано 9681 респондент, або мінімум 354 респонденти на область (проживання респондента станом на момент опитування). Формат вибірки: населення України віком від 18 років і старше у 22 областях та Києві, яке має доступ до інтернету і користується смартфоном (понад 80% дорослого населення). Опитування не проводилося в ТОТ Херсонської та Запорізької обл., та в Донецькій, Луганській обл. та АР Крим. Результати зважені по кожній області та по Україні загалом з використанням актуальних даних Державної служби статистики.
Нагадаємо, що у 2023 році Миколаївщина зайняла передостанню сходинку у рейтингу областей за загальним індексом місцевого благополуччя, який склали за оцінками місцевих мешканців.
Останні новини про: Опитування