Мешканця Донецька засудили до 15 років за держзраду
  • понеділок

    22 грудня, 2025

  • 2.5°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 грудня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 2.5° Похмуро

Мешканця Донецька, який перейшов на бік ворога і воював проти ЗСУ на Херсонщині, засудили до 15 років тюрми

Мешканця Донецька засудили до 15 років за державну зраду / Фото: Тернопільська обласна прокуратураМешканця Донецька засудили до 15 років за державну зраду / Фото: Тернопільська обласна прокуратура

Тернопільський міськрайонний суд визнав винним жителя Донецька, який перейшов на бік ворога і воював проти військових ЗСУ на окупованих територіях Херсонської області. За державну зраду чоловіка засудили до 15 років ув’язнення.

Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у квітні 2022 року громадянин України добровільно перейшов на бік ворога та вступив у збройне воєнізоване формування — «113 стрелковый полк мобилизационного резерва» терористичної організації «ДНР».

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

З квітня по листопад 2022 року чоловік воював на боці ворога проти ЗСУ на посаді стрільця-радіотелефоніста під позивним «Фенікс». До його обовʼязків входило виконання бойових завдань батальйону, належне зберігання й утримання у справному стані виданої йому зброї, ведення і коригування вогню по українських військовослужбовцях.

Крім цього, чоловік брав участь у незаконному утриманні проукраїнськи налаштованих цивільних громадян України на тимчасово окупованій території Херсонщини. Також донеччанин виконував й інші накази росіян поблизу тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини.

Крім тюремного терміну до 15 років суд на 14 років позбавив чоловіка права обіймати посади в органах державної влади й місцевого самоврядування, правоохоронних органах та в органах, що надають публічні послуги.

Зазначається, що термін відбуття покарання засудженому рахуватиметься з моменту звернення вироку до виконання.

Нагадаємо, Центральний районний суд Миколаєва взяв під варту військового, підозрюваного у держзраді. Йому інкримінують перехід на сторону росіян під час окупації Херсонщини.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems