На кордоні Косова та Сербії почалися збройні сутички, — ЗМІ
  • понеділок

    22 грудня, 2025

  • 3.2°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 грудня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 3.2° Похмуро

На кордоні Косова та Сербії почалися збройні сутички, — ЗМІ

У неділю, 31 липня, у Митровиці на півночі Косова почалися збройні сутички. Місцеві мешканці чули автоматні черги. У місті увімкнули сирени. У районі зіткнень помічено багато машин екстрених служб.

Про це повідомляє Jerusalem Post.

Наразі невідомо, з чого почався інцидент. Зазначається, що деякі дороги у цьому районі перекрито.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Президент Сербії Олександр Вучич уже заявив, що в Сербії «ніколи не була у складнішій і складнішій ситуації (щодо Косова, — прим.), ніж сьогодні». Він попросив сторони зберігати спокій та наголосив, що «якщо вони не хочуть зберігати світ, Сербія переможе». Як пише srbija danas, Олександр Вучич заявив, що «серби більше не зазнають переслідувань».

— Серби мені це десять разів учора повторили. Я майже став перед ними на коліна і благав їх про мир. Зрештою мені вдалося досягти обіцянки, що вони не провокуватимуть, ані нападатимуть на албанців, хоч би що вони робили. Ситуація набагато серйозніша, ніж багатьом здається, — наголосив Олександр Вучич.

Як зазначає УНІАН, одразу за головним мостом, що розділяє північну та південну Косівську-Митровицю, зібралося близько 200 албанців. За неофіційною інформацією, вони поїдуть у район Рудар біля Звечані, де ставитимуть барикади.

Причиною невдоволення громадян стала зміна правил проїзду до Косова. Громадянам із сербськими документами буде видано в документ на в'їзд та виїзд, а 1 серпня розпочнеться переоформлення транспортних засобів із номерами з Республіки Сербія до Косова.

Раніше повідомлялося, що влада Косова скасуванням документів і автомобільних номерів, виданих керівництвом Сербії, збирається влаштувати «пекло» для сербів у регіоні.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems