Кулеба про винищувачі для України: у питанні літаків Німеччина не відіграє ключову роль
  • середа

    22 квітня, 2026

  • 9.7°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 22 квітня , 2026 середа

  • Миколаїв • 9.7° Мінлива хмарність

Кулеба про винищувачі для України: у питанні літаків Німеччина не відіграє ключову роль

Німеччина не буде відігравати ключову роль у питанні постачання бойових літаків Україні. З винищувачами останнє слово буде за США.

Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю BBC.

Він пояснив, що під час обговорення можливої передачі Україні винищувачів найчастіше мова йде про F-16, оскільки це наймасовіший бойовий літак.

Реклама

— Звичайно, ми не списуємо з рахунків й інші літаки, такі як шведські Гріпени, французькі Міражі та Рафалі. Ми відкриті до спілкування з усіма партнерами, — сказав Дмитро Кулеба.

При цьому він прокоментував категоричну позицію канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо винищувачів. Міністр зазначив, що рішення Берліна було важливим у постачанні танків Leopard, систем ППО IRIS-T, оскільки це німецькі технології. Проте з літаками ключову роль відіграють США як країна-виробник.

— У питанні літаків слово Німеччини не є ключовим, тому що це американська технологія, — додав глава МЗС.

Нагадаємо, що німецький виробник зброї Rheinmetall готовий значно збільшити виробництво танкових і артилерійських боєприпасів, щоб задовольнити велику потребу України та країн Заходу, і може розпочати виробництво реактивних систем залпового вогню HIMARS у Німеччині.

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems