Прем'єр Косова звинуватив Белград в організації заворушень і заговорив про «сербський шовінізм»
  • неділя

    21 грудня, 2025

  • 3.9°
    Туман

    Миколаїв

  • 21 грудня , 2025 неділя

  • Миколаїв • 3.9° Туман

Прем'єр Косова звинуватив Белград в організації заворушень і заговорив про «сербський шовінізм»

Прем'єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті попередив, що найближчі дні в регіоні будуть складними.

Про це  пише Kosovo-online.

За його словами, Косово знову стикається з «сербським шовінізмом», який дуже добре знає. Курті заявив, що головними винуватцями заворушень є президент Сербії Александар Вучич і директор Управління Косово і Метохії Петар Петкович.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Курті зазначає, що сербські «нелегальні структури» перед оформленням документів на в'їзд і виїзд з Косова перекрили дороги, що, за його словами, вже було заплановано. 

— Їм передували заяви, зустрічі та зібрання в Белграді та Рашці (місто на півдні Сербії. - прим.). Ці агресивні дії, які відбуваються сьогодні, були сплановані та заохочувані там. Вучич і Петкович несуть відповідальність за заворушення, - вважає Курті.

Також він звинуватив сербські ЗМІ у пропаганді та поширюванні фейків про події у Косові.

— Зверніть увагу на сповіщення нашого уряду, від МВС та поліції Косова, і не дайте себе дезінформувати офіційним белградським ЗМІ, - підсумував він.

Раніше повідомлялося, у неділю, 31 липня, у Митровиці на півночі Косова почалися збройні сутички. Місцеві мешканці чули автоматні черги. У місті увімкнули сирени. У районі зіткнень помічено багато машин екстрених служб.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems