Meta пообіцяла не блокувати контент про полк «Азов» — Мінцифри
  • вівторок

    3 березня, 2026

  • 6.4°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 3 березня , 2026 вівторок

  • Миколаїв • 6.4° Похмуро

Meta пообіцяла не блокувати контент про полк «Азов» — Мінцифри

Команда Міністерства цифрової трансформації звернулася до компанії Meta із запитом переглянути політику модерування контенту, аби вона не блокувала та не видаляла публікації українських користувачів про війну.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

У відомстві зазначили, що нещодавно Meta розробила та ухвалила адаптовану політику модерації контенту для висвітлення війни.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

— Поступово це рішення починає діяти. Також Meta не блокуватиме сторінки «азовців» та контент про полк «Азов», якщо він не порушує стандарти спільноти Meta, – йдеться у повідомленні. 

Голова Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що міністерство постійно комунікує з Meta щодо співпраці. Так вдалося домовитися про розблокування сотень акаунтів українських військових, активістів та блогерів.

— Але найгострішою темою все одно залишалося блокування фото та відео про полк «Азов». Дякую Meta за зважене та важливе рішення змінити політику модерування щодо України, – написав він.

Федоров зазначив, що говорив про це з президентом з глобальної політики компанії Ніком Клеггом та віцепрезиденткою з питань політики модерування Монікою Біккерт під час зустрічі в Давосі. 

Як пояснювали раніше у міністерстві, частина контенту у Facebook та Instagram блокується через автоматичні алгоритми соцмереж.

Так, політика Meta щодо контенту раніше не була адаптована до реалій війни в Україні. Окрім автоматичних алгоритмів та штучного інтелекту, є проблема в якості модерування контенту з України. Також частина блокувань відбуваються також через надмірну активність російських ботів, що масово скаржаться на публікації.

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems