• пʼятниця

    18 жовтня, 2024

  • 8.6°
    Переважно ясно

    Миколаїв

  • 18 жовтня , 2024 жовтня

  • Миколаїв • 8.6° Переважно ясно

Сільське господарство Миколаївщини: виклики та перспективи

Надія Іванова. Фото: Миколаївська обласна радаНадія Іванова. Фото: Миколаївська обласна рада

Голова постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки, Надія Іванова, в ефірі програми «Діалог» на ТРК «МАРТ» розповіла про ключові питання, які зараз стоять перед аграрним сектором області.

Про це повідомили у пресслужбі Миколаївської обласної ради.

Надія Іванова розповіла про:

  • Зростання виробництв: На Миколаївщині спостерігається зростання виробництв та розширення площ під бахчевими культурами. Зокрема, збільшились посіви нішевих культур, таких як просо, льон та коріандр, що відкриває нові можливості для аграріїв.
  • Продовольча безпека: Незважаючи на всі труднощі, продукції для внутрішнього ринку України має вистачити. Ціни на зернові залишаються стабільними, але експерти прогнозують їх зростання у зв’язку з аномальною спекою та скороченням врожайності в регіоні.
  • Експорт та логістика: Незважаючи на проблеми з логістикою, аграрії Миколаївщини адаптуються до нових умов. Закриття портів вплинуло на експорт зернових, але Одеса та порти Дунаю стали ключовими напрямками для перевезення продукції.
  • Ринок землі та розмінування: Розмінування триває, але є території, особливо в зоні бойових дій, досі не розміновані, що створює додаткові перешкоди для аграріїв. Хоча деякі орендарі повернулися до обробки землі, інші поки залишають її через проблеми з безпекою.
  • Посуха та зменшення врожайності: Через аномальну спеку та несприятливі умови для агровиробництва, середня врожайність ранніх зернових цього року склала 36 центнерів для пшениці та 32 центнери для ячменю. Валовий збір ранніх зернових зменшився до 1,8 мільйона тонн, порівняно з 5 мільйонами тонн у найкращі роки.
  • Проблеми з пізніми культурами: Соняшник, соя та кукурудза постраждали через пізні дощі. Більша частина врожаю соняшника згоріла, і лише ті посіви, які були висіяні пізніше, змогли скористатися вологою. Овочеві культури також залишаються викликом через високу собівартість, значні витрати на ручну працю та нестачу робочої сили.

Аграрний сектор Миколаївщини продовжує пристосовуватися до нових реалій, і хоч попереду багато викликів, аграрії роблять все можливе, щоб забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни.

Раніше повідомлялося, що аграрії Миколаївської області стали вирощувати більше технічних культур через заблоковані порти та проблему з логістикою.

Зазначимо, що сільгоспвиробники Миколаївської області, які понесли збитки після затоплення внаслідок підриву на Каховській ГЕС, отримали від держави компенсації у розмірі 1,5 мільярди гривень.

Крім того, Продовольча сільськогосподарська організація ООН (FAO) відібрала 29 сільгоспвиробників з Вознесенського району Миколаївщини, які отримають модульні зерносховища для зберігання своєї продукції.

У 2023 році виробництво сільськогосподарської продукції на Миколаївщині, у порівнянні з 2022, збільшилося на 24%.

Впродовж 2023 року Миколаївська область експортувала 2,3 мільйона тонн зернових та зернобобових культур.

Загалом збитки аграріїв Миколаївщини через повномасштабну війну склали 5,5 мільярда доларів.

Відповідно до Закону України «Про медіа» та Закону України «Про рекламу» цей матеріал був опублікований або на правах реклами, або в партнерстві офіційного органу державної влади, муніципальної інституції, громадської організації тощо, або їх посередника з ПП “НикВести Продакшн”, яке керує онлайн-медіа “НикВести”. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю автора в особі Пресслужба Миколаївської обласної ради.

Читайте також: