• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 7.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 7.8° Похмуро

Японія передасть українським піротехнікам 22 машини механізованого розмінування

Японія передасть Україні машини механізованого розмінування. Фото: ДСНСЯпонія передасть Україні машини механізованого розмінування. Фото: ДСНС

Піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій отримають від уряду Японії 22 машини механізованого розмінування.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

Зазначається, що до кінця цього року Україна отримає від Уряду Японії та JICA 14 машин механізованого розмінування, решту 8 – до квітня наступного року. 12 з них виробництва NIKKEN, ще 10 – іншого японського виробника.

Також зазначається, що українська делегація відвідала Японію та у префектурі Яманаші спостерігала виробництво машин механізованого розмінування NIKKEN та тренінговий центр для операторів спецтранспорту.

Японія передасть Україні машини механізованого розмінування. Фото: ДСНСЯпонія передасть Україні машини механізованого розмінування. Фото: ДСНС

Нагадаємо, що Словаччина надала Україні дві механізовані машини для розмінування та інше інженерне обладнання для допомоги у гуманітарному розмінуванні, зокрема у Херсонській області.

Як триває розмінування Миколаївщини? 

Нещодавно в Україні оновили план пріоритетного розмінування країни. Згідно ньому, в першочерговому розмінуванню підлягають понад 512 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, я яких 44 тисячі гектарів — на Миколаївщині.

Станом на грудень 2023 року заміновано 30% території Миколаївської області. Загалом — це 754 тисячі гектарів землі. 

Реклама

Водночас в області працюють над розмінуванням. До прикладу, станом на жовтень 2023 року на Миколаївщині розміновано 13 тисяч 40 гектарів, зокрема 9 тисяч 25 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Автор проєкту «Світ навиворіт.Україна» Дмитро Комаров побував на замінованих територіях Миколаївщини та показав роботу місцевих саперів«НикВести» також розповідали про фермера з Киселівки, який намагається самотужки розмінувати свої поля.

У Баштанському районі Миколаївської області, частина якого знаходилася під окупацією, залишаються замінованими близько 30-35 тисяч гектарів земель. А у селі Максимівка Первомайської громади Миколаївської області місцеві живуть з нездетонованим снарядом під фундаментом будинку.

Загалом у Максимівці наразі критична ситуація з розмінуванням. Через рік після звільнення від російських окупантів село вдалося розмінувати усього на 40%.

Читайте також статтю «НикВести» «Потрібні десятиріччя: Як триває процес розмінування Миколаївської області».

Відомо, що компанія «Demining of Ukraine» розробила установку, яка спроможна впродовж трьох місяців розмінувати Миколаївську область.

Реклама

Читайте також: