• четвер

    12 грудня, 2024

  • 1.1°
    Легкий дощ

    Миколаїв

  • 12 грудня , 2024 четвер

  • Миколаїв • 1.1° Легкий дощ

Після 10 класу учні зможуть обирати профіль навчання: Уряд затвердив новий стандарт середньої освіти

З 2025 року Україна переходитиме на новий стандарт профільної освіти / Фото: «Никвести»З 2025 року Україна переходитиме на новий стандарт профільної освіти / Фото: «Никвести»

Уряд затвердив новий Державний стандарт профільної середньої освіти, що змінить навчальний процес у 10-12 класах, давши учням більше можливостей вибору предметів та курсів. Пілотне впровадження почнеться у 2025.

Як повідомили в Міністерстві освіти й науки, з 1 вересня 2027 року учні академічних ліцеїв, професійно-технічних закладів, фахових передвищих і спеціалізованих закладів освіти будуть навчатися за новим стандартом. Вони зможуть обирати, за яким напрямком навчатися: академічним чи професійним. Це означає, що кожен учень зможе сформувати свою індивідуальну освітню траєкторію та обрати предмети, які цікавлять найбільше.

У МОН пояснили, як працюватиме новий стандарт: наприклад, учень академічного ліцею Ілля вирішив обрати мовно-літературний профіль, але йому також цікаві математика і природничі науки. З новим стандартом він зможе обрати додаткові курси з цих предметів і вивчати їх поглиблено. Таким чином кожен семестр Ілля зможе поєднувати вивчення основних предметів свого профілю з тими, що цікавлять його поза профілем.

За новим стандартом, учні зможуть обирати профіль навчання, як-от математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо.

Реклама

Кількість годин для вивчення предметів та курсів за вибором зростатиме з кожним роком навчання:

  • за обраним профілем: 10 клас — 280 годин, 11 клас — 315 годин, 12 клас — 420 годин.
  • поза обраним профілем: 10 клас — 140 годин, 11 клас — 315 годин, 12 клас — 420 годин.
  • обов’язкові для всіх: 10 клас — 840 годин, 11 клас — 630 годин, 12 клас — 420 годин.

Кількість годин на обов’язкові навчальні предмети та інтегровані курси найбільша в 10 класі. Цей рік є адаптаційним і допомагає учням визначитися з обраним профілем. Якщо після 10 класу учень вирішить змінити профіль, він зможе зробити це без втрат у навчанні, адже відмінність між профілями в цей рік буде мінімальною.

Щоб реформа пройшла успішно, вже з 2025 року розпочнеться пілотування нового стандарту. Це означає, що деякі школи та ліцеї почнуть впроваджувати нові програми і перевіряти, як вони працюють на практиці. Крім того, будуть затверджені нові освітні програми і створені додаткові ліцеї.

Нагадаємо, у 2024 році запрацюють нові правила для вступу на аспірантуру, оскільки на таку форму навчання частіше почали вступати чоловіки призовного віку.

Реклама

Читайте також: