• вівторок

    7 січня, 2025

  • 7.9°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 7 січня , 2025 вівторок

  • Миколаїв • 7.9° Похмуро

5 поширених міфів про кредити, які варто розвіяти

Чи можна взяти кредит, не жертвуючи звичайними радощами? Чи й справді банки стежать за кожною покупкою, за яку сплачували кредиткою? А що на рахунок дострокового погашення — як воно впливає на кредитну історію? Давайте розберемося! У цій статті разом із експертами фінансової компанії “Майкредит” ми розкриємо правду про 5 популярних стереотипів щодо кредитів і визначимо, чи варто вірити цим твердженням. Цей матеріал буде цікавим для клієнтів будь-якого банку чи мікрокредитної організації. Дочитайте до кінця: там на вас чекає корисна порада. 

Звідки беруться стереотипи щодо кредитів? 

Здебільшого чутки виникають через фінансову неграмотність населення. Багато людей навіть не намагаються розібратися в питаннях, пов'язаних з грошима. Вони спираються лише на ті знання, якими вже володіють (а це зазвичай дуже обмежені знання), вірять словам знайомих або слідують порадам з інтернету. Можливо, інформація, якою вони користуються, давно застаріла, а може бути, вона із самого початку була далекою від правди. Перед тим як приймати пораду, важливо переконатися, що її джерело — це дійсно фахівець, а не “тижневі курси закінчив”. 

По-друге, чутки із задоволенням розповсюджують ті, хто не зміг впоратися зі своїми зобов'язаннями по позикам та відчув неприємні наслідки. Але наскільки можна довіряти їм? Такі люди часто шукають винних у своїх невдачах. Розповсюджуючи шкідливі поради, вони, по суті, намагаються помститися. Але насправді їхні дії завдають шкоди не фінансовим організаціям, а їхнім власним друзям і знайомим. Адже ті можуть повірити у ці лякаючі історії та допустити багато помилок у фінансовій сфері. Тож довіряйте не цим людям, а власним знанням та досвіду. Де їх здобути? Просто зараз привідкриємо завісу. 

Міф №1: "Позичив гроші — потрапив у фінансове рабство”

Щоб виплатити кредит, доведеться затягнути паска і жити на воді з “мівіною” — так думають багато людей. Насправді ж, важливо не плутати рабство з фінансовими зобов'язаннями. Так, взяття позики — це відповідальність перед кредитором. Порівняємо це з бажанням завести кота: звісно, хочеться пухнастого друга, але якщо не можете дозволити собі якісний корм, засоби для догляду за твариною, ветеринара, грумера, — можливо, варто утриматися. 

Висновок: Важливо адекватно оцінювати свою фінансову здатність. Вона залежить від стабільного доходу, можливих додаткових джерел грошей, а також регулярних витрат. Головне, щоб залишався певний фінансовий запас. При цьому частка від доходу, відведена на погашення кредиту, не повинна перевищувати 30-40%. Якщо впевнені у своїй платоспроможності, можна брати кредит як готівкою, так і онлайн на картку. Головне — слідкуйте за своїми фінансами, і кредит не стане для вас тягарем! 

Міф №2: "Доведеться звітувати кредитору, куди було витрачено гроші" 

Як це насправді відбувається: банк не є вашим контролюючим органом. Отже, він не буде вимагати звіт про те, на що ви витратили гроші, як це робить дружина. Малоймовірно, що ви почуєте від оператора колл-центру питання: "Як ви використали гроші, отримані вчора?". Погодьтеся, навіть звучить дивно. 

Проте банк дійсно може поставити вам питання щодо фінансової цілі у випадку, якщо це дозволить йому запропонувати вигідніші умови. Наприклад, для кредиту на автомобіль, іпотеку, освіту. Тоді дійсно доведеться звітувати. Якщо ж ви отримали нецільовий кредит, ви можете витрачати його, як заманеться. Навіть якщо це кілограми цукерок або ванна з шампанським. Для нецільового кредиту зберігати квитанції та чеки не є обов'язковим. 

Міф №3: "Пропустивши платіж на день, готуйся до великих проблем!”

Дзвінки, загрози, судові повістки… Чи й справді все так погано? На щастя, ми живемо не в дев'яностих. Загрози та лякалки залишилися в сценаріях фільмів про ті часи. Дзвінки або повідомлення від кредитора — стандартна практика для підтримки зв'язку з клієнтом. До суду, як правило, звертаються не раніше, ніж через три місяці після настання прострочення. Проте, ні банки, ні МФО не люблять доводити справу до судуц. Це довго й недешево. Значно вигідніше для обох сторін домовитися між собою. Просто перенести дату платежу не вийде, бо є договір, у якому ці дати прописані. Але знайти максимально компромісний варіант можна. Залишайтеся на зв'язку, і будь-який кредитор піде вам назустріч.

Міф №4: "Скажені відсотки”

Поглянувши на річну відсоткову ставку, рідко хто не хапається за серце. Насправді ж, дотримуючись умов договору, переплата за кредитами й позиками не буде значною. Усі хороші кредитори мають на сайті онлайн калькулятор, за допомогою якого можна відразу дізнатися суму відсотків, які доведеться сплатити за користування позикою. Просто введіть необхідну суму та строк, за який зобов’язуєтеся її повернути і переконайтеся в цьому самі.
 

Міф №5: "Дострокове повернення псує кредитну історію”

Логіка цього твердження приблизно така: банк образиться, недоотримає свої відсотки, і наступного разу відмовить у кредиті.

Правда: для банку важливо, щоб ви повернули борг. Навіть якщо ви взяли кредит на велику суму на 100 років, а виплатили все в першому місяці, банк все одно отримає свою частину прибутку. Просто сума відсотків буде меншою. Так чому ж він мав би відмовити вам у майбутньому? Ви ж виплатили все, що мали! І ваш рейтинг може погіршитися лише через наявність прострочок.

Сподіваємося, ми розвіяли деякі міфи про кредити! Знаєте інші? Розкажіть про них нам у коментарях і ми разом  розберемося, що з цього правда. Запам'ятайте одне важливе правило: завжди перевіряйте інформацію, навіть розказану близькими друзями. В іншому випадку, ви ризикуєте потрапити до числа тих, хто поширює міфи і вводить себе та інших в оману. Це особливо важливо в питаннях фінансів та кредитування.

 

Реклама

Читайте також: