• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 8.9°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 8.9° Похмуро

«Миколаївводоканал» отримав ₴115 млн на ремонт очисних споруд і відновлення благоустрою

Миколаївська міська рада виділила комунальному підприємству «Миколаївводоканал» 115 мільйонів гривень. За ці кошти підприємство проведе ремонт очисних споруд та відновить асфальтне покриття на ділянках, де його було порушення внаслідок проведення ремонту водопроводу.

Про це повідомив директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, передає кореспондент «НикВести».

— Треба закінчити роботи по ремонту очисних споруд водопроводу, які ми почали у минулому році за державний кошт. У цьому році потрібно дофінансувати проект реконструкції приблизно на 26 мільйонів гривень, — сказав він.

Залишок коштів направлять на відновлення благоустрою на ділянках ліквідації аварій на водопроводі. За словами Бориса Дуденко, сьогодні налічується близько 230-240 таких адрес.

Реклама

— Як ви зараз бачите, дуже багато аварій, на жаль їх кількість збільшується, адже система дуже постраждала від використання солоної води. Сьогодні ми маємо 10-15 аварій на добу, — розповів директор «Миколаївводоканалу».

Нагадаємо, нещодавно очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців до кінця 2023 року

Нагадаємо, Кабмін виділив 120 мільйонів гривень для забезпечення жителів Миколаєва питною водою. З приводу цього заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков повідомив, що наразі розглядаються три можливі варіанти подачі води місту. Водночас він додав, що до закінчення бойових дій на півдні в Миколаєві не зможуть відновити повноцінне водопостачання питної води.

Водночас у водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.

Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.

Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.

19 серпня департамент містобудування, архітектури, капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив торги на реконструкцію 12 ділянок водогону, пошкодженого через солону воду, у різних районах міста на загальну суму в 1 мільярд 348 мільйонів гривень.

Реклама

Читайте також: