• понеділок

    23 грудня, 2024

  • 2.5°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 23 грудня , 2024 понеділок

  • Миколаїв • 2.5° Похмуро

Лондон повернув статус найбільшого фондового ринку Європи

Лондонська Фондова біржа

Лондон повернув собі корону найбільшого фондового ринку Європи, обійшовши Париж, який був найбільшим європейським біржовим майданчиком із листопада 2022 року.

Про це повідомив Bloomberg.

Ринкова капіталізація компаній, чиї цінні папери торгуються на Паризькі біржі, опустилася до 2,887 трильйона доларів, тоді як показник Лондонської фондової біржі — 2,888 трильйона доларів.

«Лондон втратив свій статус найбільшого фондового ринку Європи в листопаді минулого року, продовживши падіння акцій, яке тягнеться ще з часів голосування за вихід Британії з ЄС в 2016 році. Але ринок, який значною мірою складається з акцій сировинних компаній, включаючи «блакитні фішки» Shell і BP, останнім часом демонструє позитивну динаміку завдяки зростанню цін на нафту», — пише Bloomberg.

Реклама

Керівниця відділу ринкового аналізу RBC Brewin Dolphin Джанет Муй зазначила, що Британія тримається краще завдяки своїй галузевій структурі. 

— Енергетичний сектор — це короткострокова гра, яка може застрахувати від більш чутливого до процентних ставок або інфляції світового економічного зростання, — сказала вона.

Водночас Паризька фондова біржа перебуває під тиском економічного спаду в Китаї. LVMH, L’Oreal SA, Hermes International і Kering SA разом складають майже п’яту частину індексу CAC 40 і були рушійною силою ралі на початку цього року. Їхні акції знизилися з максимумів, досягнутих на початку року, оскільки аналітики попереджають, що попит на шикарні сумочки і ювелірні вироби, швидше за все, сповільниться в Китаї, а також в Європі.

При цьому проблеми Лондона ще не закінчилися: економіка перебуває в стані занепаду, а компанії тікають до Нью-Йорка для лістингу акцій. Аналітики прогнозують, що Лондону буде важко утримати статус найбільшого фондового ринку Європи.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України за підсумками 2023 року на рівні 2%, що значно відрізняється від квітневого прогнозу Фонду на цей рік, який мав негативну динаміку на рівні «мінус» 3% для охопленої війною країни.

Реклама

Читайте також: